Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijā sākusies oficiālā peldsezona

Vakar, 15. maijā, oficiāli sākusies peldsezona, un pilsētas pludmalēs – Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietā – darbu sāk Jelgavas pašvaldības policijas inspektori. Peldsezonas laikā ik dienu no pulksten 10 līdz 22 viņi rūpēsies par atpūtnieku drošību, uzraugot gan ūdens, gan krasta zonā notiekošo, un nepieciešamības gadījumā sniegs pirmo medicīnisko palīdzību, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oficiālā peldsezona Latvijā ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim, un arī šogad šajā laikā abās pilsētas peldvietās katru dienu sabiedrisko kārtību uzraudzīs Jelgavas pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas inspektori, kuri sekos līdzi tam, lai atpūtnieki nepeldētu neatļautās vietās, nebrauktu ar ūdenstransportu tuvu peldvietai un ievērotu citus sabiedriskās kārtības noteikumus. Nepieciešamības gadījumā inspektori sniegs pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību personām, kuras cietušas negadījumā uz ūdens vai guvušas traumas peldvietā.

Jelgavas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Paula Liepa informē, ka pērn pilsētas oficiālajās peldvietās reģistrēti 206 notikumi. No tiem 16 gadījumos atpūtniekiem sniegta medicīniskā palīdzība, tāpat reģistrēti gadījumi saistībā ar sabiedriskās kārtības neievērošanu. Visbiežākie pārkāpumi bija katamarānu iebraukšana peldvietas zonā (48 aizrādījumi), peldēšana aiz bojām (42 aizrādījumi), dzīvnieku ievešana peldvietā (45 aizrādījumi), kā arī smēķēšana peldvietas teritorijā (30 aizrādījumi).

Jāatgādina: lai peldvietās būtu patīkami atrasties visiem, tur aizliegts vest suņus, tajā skaitā arī klēpja sunīšus, aizliegts smēķēt un lietot alkoholiskos dzērienus. Noteikumi, kas jāievēro, apmeklējot peldvietas, publicēti uz informatīvajiem stendiem pludmalēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavojoties peldsezonai, sakopta gan Lielupes labā krasta, gan Pasta salas peldvieta – papildinātas un noecētas smiltis, no akmeņiem, kokiem, sanesumiem, stikla pudelēm un lauskām attīrīta gultne, informē pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība». Maija ieskaņā Lielupes labā krasta peldvietā uzstādīts rotaļu aprīkojums, soliņi, atkritumu urnas, pārvietojamās pārģērbšanās kabīnes, velosipēdu novietošanas statīvi gan lejā pie upes, gan promenādē, divas pārvietojamās tualetes, informatīvie stendi, bojas un bonas. Savukārt Pasta salas peldvietā uzstādīti informatīvie stendi, bojas un bonas, kā arī Patruļpolicijas darbinieku māja jeb dežūras vieta. “Pilsētsaimniecībā” norāda, ka tuvākajā laikā pludmalēs atjaunos informāciju uz informatīvajiem stendiem.

Rūpēs par to, lai atpūta pie ūdeņiem un peldēšanās būtu droša, Veselības inspekcija reizi mēnesī uzraudzīs peldvietu ūdens kvalitāti. Ar mērījumiem varēs iepazīties vietnē www.vi.gov.lv. Turpat atrodama arī informācija par iedzīvotāju līdzdalību peldūdens kvalitātes novērojumos – tās laikā ikviens aicināts veikt individuālos ūdens kvalitātes novērojumus un par tiem ziņot.

Jāpiebilst, ka jau no aprīļa beigām Lielupē un Driksā patrulēt Jelgavas pašvaldības policijas ūdens policistu patruļa, uzraugot ūdenstransporta satiksmi un kuģošanas noteikumu ievērošanu pilsētas upēs.

Foto: Jelgavas pašvaldības policija, “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.