Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mainīsies atkritumu apsaimniekošanas maksa

Paaugstinoties nešķirotu sadzīves atkritumu noglabāšanas tarifam atkritumu poligonā “Brakšķi”, Jelgavas novada iedzīvotājiem gaidāmas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksai – no 21. jūlija SIA “Clean R”, bet no 1. augusta SIA “Jelgavas novada komunālais uzņēmums” pakalpojumu sniegšanas teritorijās, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atkritumu poligonā “Brakšķi” jaunais tarifs no 2024. gada 21. jūlija palielinās par 9%, salīdzinot ar spēkā esošo, un noteikts 148,81 EUR/t (bez pievienotās vērtības nodokļa) līdzšinējā 135,73 EUR/t vietā.  Līdz ar to “automātiski” palielinās arī atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums iedzīvotājiem. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) šī gada 20. jūnijā izvērtējusi sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu pie dažādām dabas resursu nodokļa (DRN) likmēm, apstiprinot jaunu tarifu, un tas stāsies spēkā no 21. jūlija.

SIA “CleanR”, kas Jelgavas novadā nodrošina atkritumu apsaimniekošanu Ozolnieku pagasta,  Cenu pagasta un Salgales pagasta teritorijās, jaunais aprēķins nešķirotajiem atkritumiem noteikts – 26.86 EUR/m3 bez PVN jeb 32,5 EUR/m3 ar PVN. Līdz šim tas bija noteikts 25,42  EUR/m3 bez PVN.

Savukārt SIA “Jelgavas novada KU”, kas nodrošina sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu Jelgavas novada Elejas, Glūdas, Jaunsvirlaukas, Kalnciema, Lielplatones, Līvbērzes, Platones, Sesavas, Svētes, Valgundes, Vilces, Vircavas un Zaļenieku pagastu administratīvajās teritorijās – maksa noteikta 35,12 EUR/m3 (bez PVN) līdzšinējo 33,62 EUR/m3 (bez PVN) vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatzīmē, ka SIA “Clean R” nodrošina pakalpojumu saskaņā ar 2019. gada 26.jūnija noslēgto līgumu, bet SIA “Jelgavas novada KU” ar 2018. gada 23. oktobrī noslēgto līgumu saskaņā ar teritorijām, kas bija pakalpojumu sniegšanas zonas pirms administratīvi teritoriālās reformas.

Vēl jāpiemin, ka maksa mainās arī par dalīti savākto bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu, jo to nosaka 60% apmērā no nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas. “Brūnās miskastes” jeb dalīti savāktajiem bioloģiskajiem atkritumiem JNKU apsaimniekošanas teritorijās maksa būs 21,12 EUR/m3 bez PVN, bet SIA “CleanR” teritorijās – iepriekšējo 15.25 EUR m3 bez PVN vietā tagad būs – 16.12 EUR m3 bez PVN.

Kopumā saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39.pantu, maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido divas komponentes – Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (turpmāk tekstā – SPRK) apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonos, kas ietver arī dabas resursu nodokli (turpmāk tekstā – DRN), un pašvaldības lēmumā apstiprinātā maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām, ko veic pirms atkritumu reģenerācijas, un kas samazina apglabājamo atkritumu apjomu, par uzglabāšanu, dalītās atkritumu savākšanas, pārkraušanas un šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu atbilstoši līgumam, kuru noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs. Ja mainās tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā, atkritumu apsaimniekotājs iekļauj apstiprināto tarifu atkritumu apsaimniekošanas maksā ar tā spēkā stāšanās dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānorāda, ka atkritumu noglabāšanas izmaksu būtiskais pieaugums palielina maksu par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tāpēc aicinām iedzīvotājus arvien aktīvāk aizsākt un īstenot dalīto atkritumu vākšanu, kas mazinās kopējās izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu.

Foto: unsplash.com un jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.