Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Mediķu un pacientu organizācijas aicina vēl vismaz dažas nedēļas nemīkstināt Covid-19 ierobežojumus

Vairākas mediķu un pacientu organizācijas vakar Veselības ministrijas (VM) veselības nozares stratēģiskās padomes sēdē aicināja Latvijā vēl vismaz dažas nedēļas nemīkstināt Covid-19 ierobežojumus, vēstīja TV3.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārstniecības personālu un pacientus pārstāvošās organizācijas un slimnīcu vadītāji šodien lūguši nemīkstināt ikdienas ierobežojumus, neveikt izmaiņas vakcinācijas sertifikātu uzrādīšanās sistēmā vēl vismaz divas nedēļas, kad varot sagaidīt Covid-19 omikrona varianta “izplatības pīķi”.

Lai arī pašlaik lielākā daļa inficēto ar Covid-19 neslimo smagi, taču inficētais medicīnas personāls ir izsists no ierindas, un ir apgrūtināta palīdzības sniegšana joprojām tiem daudzajiem, kas inficēti ar delta paveidu, uzsvēruši padomes dalībnieki.

“Sāpīgākais jautājums ir ap 400 ārstu un mediķu, kas ir vai nu inficējušies vai karantīnā. Faktiski jau tagad mēs sākam šķirot pacientus, kuriem sniegt pirmo palīdzību, kuriem varētu atlikt, un, ja šis stāvoklis pasliktināsies, šī šķirošana būs pilnīgi neizbēgama,” uzsvēris Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī pacientu interešu pārstāvji lūguši vēl neatcelt ikdienas ierobežojumus sabiedrībai, ja vien tas var apturēt vīrusa izplatību. Dažādu kaišu hroniskie slimnieki šajās nedēļās atkal izjūtot sekas, ka uz Covid-19 nodaļām aizsaukts personāls no citām nodaļām. “Pacienti sūdzas par pēkšņi pārceltām vai atceltām vizītēm, kas vēl vairāk ierobežo pieejamību veselības aprūpes pakalpojumiem, piemēram, konsultācijām un izmeklējumiem. Ja tas vēl vairāk ierobežo tikšanu pie ārsta, tas pasliktina situāciju pacientam,” atzīmējusi “Latvijas Pacientu organizāciju tīkla” vadītāja Baiba Ziemele.

Līga Kozlovska uzsvērusi, ka arī viņas vadītā Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija uzskata, ka pagaidām, kamēr ir ārkārtas stāvoklis līdz 28.februārim, ierobežojumus nevajadzētu pārtraukt, jo saslimstība ar Covid-19 vēl aug, kas nozīmē, ka ģimenes ārstu darba apjoms nevis samazinās, bet palielinās.

Uzklausot šīs bažas, Veselības ministrijas pārstāvji uzsvēruši, ka tuvākajā laikā neplāno strauji mainīt kursu, nemaz nerunājot par sekošanu Lietuvas piemēram, kas nedēļas beigās atteiksies no vakcinācijas sertifikātu sistēmas. Lai arī vairāki valdošās koalīcijas politiķi, tostarp premjers Krišjānis Kariņš (JV), izteikušies, ka atsevišķās vietās sertifikātus varētu neuzrādīt, VM stratēģiskajā padomē šodien par to pausta skepse.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nešaubāmies, ka ir jāsaglabā esošā sertifikātu sistēma. Ir nepieciešams uzsvērt balstvakcinācijas nozīmīgumu. Ir ārkārtīgi svarīgi nodrošināt, lai mēs izvairītos no atkārtotas slimnīcu pārslodzes, kad tas apgrūtina ne tikai Covid-19 slimnieku, bet jebkuras citas slimības ārstēšanu,” uzsvēris Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes loceklis Jānis Vētra.

Skaidrojot, kāpēc nepieciešams turpināt lietot Covid-19 sertifikātus, mediķi uzsvēruši, ka saslimstības pieauguma laikā ir jāizmanto jebkura iespēja mazināt nekontrolētus kontaktus un pulcēšanos, turklāt, tā kā vēl neesot notikusi omikrona masveida pārnese uz riska grupām, neesot zināmas sekas tam.

“Pēc omikrona viļņa pārvarēšanas plānots saglabāt pamata drošības pasākumus, piemēram, medicīnisko masku un respiratoru lietošanu, distances ievērošanu, vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātu izmantošanu, maksimālā cilvēku skaita noteikšanu liela mēroga pasākumos un tamlīdzīgi. Citus drošības pasākumus varētu pakāpeniski mazināt,” VM nākotnes plānus iezīmējis tās pārstāvis Oskars Šneiders.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.