Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Meteņos jābrauc ciemos

Lietainā un drēgnā februāra dienā, kad pavasara vēsmas gaisā gan tā īsti vēl sajust nevarēja, “Zemgales Ziņas” piedalījās aktīvu Jelgavas novada pagasta ļaužu organizētajā Meteņdienas svinēšanas pasākumā Lielvircavā, Dzirnavu laukumā, un Pankūksvētkos Zaļenieku kultūras namā.
Meteņi tiek saukti arī par Vastlāvi, Lastavāgu, Miesmeti, Miezmežu dienu un citādi. Meteņdienu svin septiņas nedēļas pirms Lieldienām, laikā, kad sākas katoļu gavēnis. Šogad Meteņi bija svinami no 13. līdz 16. februārim. Parasti svinēšana sākas sestdienas vakarā, tad svētdienā ir Meteņu diena un trešdien Pelnu diena.
Lielvircavā Meteņdienas atzīmēšanu gan nedaudz patraucējis lietus un vējš, tāpēc cilvēku nav daudz, bet tie, kas ir ieradušies, noskaņoti pozitīvi un labprāt iesaistās rotaļās kopā ar folkloras kopu. Tikām cienāti arī ar pīrāgiem un iepērti ar žagaru, lai veselība un veiksme nepamet visu gadu.
Pavasara sākums
“Mūsu senči laiku skaitīja savādāk – viņu gadā nebija 12 mēneši, kā tas ir mūsdienās, bet gads tika sadalīts gadalaikos un atzīmēja katra gadalaika sākumu un viduspunktu, ko sauca par saulgriežiem. Metenis ir pavasara sākums, kad tiek svinēti pavasa

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.