Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mūžībā aizgājusi režisore Lūcija Ņefedova

Foto: Kultūras dati

“Ir noslēdzies laikmets. Mūžībā aizgājusi mūsu režisore Lūcija Ņefedova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņas spēks un enerģija liedz ticēt, ka būtu iespējams apstāties, bet tomēr šodien neiespējamība pienākusi.

Mūsu vecākie teātra biedri ilgus gadus pavadīja viņai līdzās uz skatuves un aiz tās, bet jaunākie teātra biedri nepazīst teātri bez viņas. Ne tikai mūsu kolektīvam, bet arī skatītājiem Lūcija Ņefedova bija gan režisore, gan skolotāja. Viņa mums mācīja teātri.

Mēs atvadāmies no liela cilvēka. Lūcijas Ņefedovas vārds ir neizdzēšami ierakstīts teātra, Jelgavas un Latvijas mūža grāmatā, ” vēsta ieraksts Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra “Facebook” profilā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā sacīts Ādolfa Alunāna muzeja mājaslapā, Lūcija Ņefedova dzimusi 1933.gada 3.februārī Liepnā, Alūksnes rajonā, taču kopš divu gadu vecuma viņas dzīve bija saistīta ar Siguldu.

23 gadu vecumā Ņefedova devās uz Cēsīm, kur strādāja par Pionieru nama direktori. Tur viņai bija arī savs dramatiskais pulciņš.

1965.gada janvārī Ņefedova pārņēma Ādolfa Alunāna Jelgavas Tautas teātra vadību. Režisore atbrauca uz Jelgavu, būdama studente. Darbojoties Jelgavas Ādolfa Alunāna teātrī, režisore Lūcija Ņefedova ir iestudējusi ap 150 izrādēm, īpašu uzmanību veltot latviešu dramaturģijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1983.gadā režisorei tika piešķirts Latvijas PSR Nopelniem bagātās kultūras darbinieces goda nosaukums, 1998.gadā viņa saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas labā, kā arī Jelgavas pilsētas goda zīmi.

2004.gadā Lūcijai Ņefedovai tika piešķirta Valsts Kultūrkapitāla fonda mūža stipendija par ilggadēju darbu un lielu ieguldījumu Latvijas teātra mākslas attīstībā.

Lūcija Ņefedova 1984. gadā. Foto: Agris Šiliņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.