Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No Cukura ielas 2 paveras skaistākais skats uz Jelgavu

Noslēdzoties Cukura ielas 2 detālplānojuma sabiedriskajai apspriešanai, redakcija saņēma vairākus priekšlikumus, kas nosūtīti arī pašvaldībai, kas organizēja šo pasākumu. Tiecoties pēc objektivitātes, prese cenšas atspoguļot gan “par”, gan “pret” viedokļus. Taču šajā gadījumā jāatzīst, ka redakcijas rīcībā nav nevienas personas vai personu grupas viedokļa, kas atzītu par labu pēc SIA “Auras centrs” pasūtījuma izstrādāto detālplānojumu teritorijai Cukura ielā 2.
Lai uzvar cieņa pret nezūdošām vērtībām!
Pirms vairākiem gadiem notika gandrīz vai neiespējamais – pateicoties sabiedrības spiedienam, izdevās atsist komercindustrijas uzbrukumu Jelgavas pilij. Projektētais veikala “Depo” milzenis būtu morāli apspiedis un ar savu masu vizuāli iznīcinājis vienu no monumentālākajām un vērtīgākajām Latvijas celtnēm.
Jelgavai kā bijušajai nelielas valsts galvaspilsētai vēl izdevies kā vienīgajai starp visām kādreizējām Eiropas valdnieku rezidencēm saglabāt savu sākotnējo dominējošo lomu pār apkārtējo apbūvi, būt galvenajam akcentam pilsētas panorāmā. Rastrelli pils iepretī Zemgales līdzenuma plašumiem joprojām var “elpot”, tā skatās pāri pļavām un zemajai apbūvei, kas netraucē pils starojumam. Te tiešām ir tiesības runāt par “zaļo Latviju”.
Pagaidām tas vēl izskatās šādi, taču uzbrukums ir sācies no jauna. Nedaudz citā iepakojumā, slēpjoties aiz nosaukuma ”tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides komplekss”. Blakus tiltam draud nostāties mūsdienīgs veidojums, kuram turklāt, atšķirībā no “Depo” projekta, nav pat zināms konkrēts izskats. Tātad iepretī Rastrelli celtnei, kuras svaigi restaurētā fasāde nu rāda visu kādreizējo arhitektūras spožumu, grib pacelties banāla lielveikalu tipa mūsdienu būve, kas, iebraucot Jelgavā, nu varētu kļūt par pilsētas jauno vizītkarti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.