Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NOVADOS: Meklē Jelgavas mazo Jāņu un Līgu vecākus

20. jūnijā notiks tradicionālais mazo jelgavnieku sveikšanas pasākums “Mūs gaida, mēs nākam”, kurā pilsētas karotīti saņems bērniņi, kuri nākuši pasaulē, sākot no šā gada 16. marta, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā aicināti pieteikties arī tie mazie jelgavnieki, kuru dzimšana reģistrēta citās dzimtsarakstu nodaļās Latvijā, un pilsētas Jāņi un Līgas, kuri nākuši pasaulē, sākot no pagājušā gada vasaras saulgriežiem.

Vecāki, kuri savus bērniņus reģistrējuši Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļā, ielūgumus uz pasākumu jau ir saņēmuši. Savukārt pasākumā tiks sveikti arī tie Jelgavā deklarētie bērniņi, kuru dzimšana reģistrēta šogad jebkurā citā Latvijas dzimtsarakstu nodaļā, un arī tie, kuriem pirmais vai otrais reģistrētais vārds ir Jānis vai Līga un kuri dzimuši laikā no pagājušā gada vasaras saulgriežiem –

21. jūnija – līdz šim brīdim. Šo bērnu vecākiem dalība pasākumā jāpiesaka, norāda pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rekordliels dalībnieku skaits devies Dobeles svētku gājienā

Rekordliels dalībnieku skaits devies gājienā, kas tradicionāli notiek Dobeles pilsētas svētku laikā, ziņo Dobeles novada pašvaldība.Gājienā par godu pilsētas 770 gadu jubilejai piedalījušies vairāk nekā divi tūkstoši dalībnieku.Kā jau ierasts, gājienam dalībnieki pulcējās pie Dobeles Sporta halles, lai tālāk pa Brīvības un Baznīcas ielu ietu uz pilsētas vēsturisko Tirgus laukumu. Kopā ar dobelniekiem gājienā devās ciemos atbraukušo sadraudzības pilsētu pārstāvji gan no Latvijas, gan kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas.

Smilšu skulptūras apskatāmas visu vasaru

Nedēļas nogalē Jelgavā noslēdzās smilšu skulptūru festivāls un smilšu mākslas darbi Pasta salā par maksu apskatāmi visas vasaras garumā, informē pašvaldība. 17 tēlnieki smiltīs iedzīvinājuši savu vēstījumu par šī gada festivāla tēmu “Pasaules pasakas”. Smiltīs atveidoti tādi tēli kā Nāriņa, Sniega karaliene, Ansītis un Grietiņa, Sprīdītis, turku mitoloģijas leģenda Šahmarana un Kotigoroško no ukraiņu pasakām u. c. 18. starptautiskajā smilšu skulptūru festivālā “Summer Signs 2024” 1. vietu ieguva tēlnieks Artems Samoilovs no Ukrainas, 2. vietu – Zīle Ozoliņa-Šneidere no Latvijas, bet 3. vietu – Lucina Kujava no Polijas.

Sveic jaundzimušo novadnieku ģimenes

Maija izskaņā Jelgavas novada pašvaldība uz pasākumu aicināja ģimenes, kurās no 2023. gada 1. novembra līdz šā gada 30. aprīlim piedzimis bērniņš, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā laikā Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 95 jaundzimušie – 54 zēni un 41 meitene. Savukārt ģimenei Lielplatones pagasta Sidrabē šis gads nesis dubultlielu prieku, jo pasaulē nākuši dvīnīši.

Lielākais jaundzimušo skaits reģistrēts Ozolnieku un Cenu pagastā – katrā 15 mazuļi, Zaļenieku pagastā – 8 bērniņi, Glūdas un Salgales pagastā – 7, Līvbērzes un Platones pagastā – 6, Svētes un Jaunsvirlaukas pagastā – 5, Lielplatones un Vircavas pagastā – 4, Elejas, Kalnciema un Valgundes pagastā – 3, bet Sesavas un Vilces pagastā reģistrēti 2 jaundzimušie.

Pašvaldība mazajiem novadniekiem pasniedza pašvaldības piemiņas zīmi – sudraba monētu jeb laimes vērdiņu, kuras aversā ir attēlots bērna pēdiņu nospiedums ar tekstu “Nes Jelgavas novadu pasaulē!”, savukārt monētas reversā redzams Jelgavas novada ģerbonis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecāki, kuri neieradās uz sveikšanu, sarūpēto dāvanu varēs saņemt savā pagasta pārvaldē, norāda pašvaldība.

Pasniedz balvas skolēniem par labām sekmēm

  • JELGAVAS DOMES priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza sveic audzēkņus. PUBLICITĀTES FOTO

Jelgavā pasniegtas Izglītības kvalitātes balvas skolēniem par augstiem mācību sasniegumiem šajā mācību gadā ar vidējo vērtējumu 8,5 balles un augstāk. Kopumā godināti 162 skolēni, informē pašvaldība.

Pārlielupes pamatskolā apbalvoti 16 izglītojamie, starp tiem 8. klases skolnieks Daniels Siriks, kuram mācību gada vidējais vērtējums ir 10 balles. Daniels šajā mācību gadā ir vienīgais starp Jelgavas apbalvotajiem skolēniem ar tik augstiem mācību rezultātiem. Viņš saņēma arī A. Rāviņa balvu par izciliem mācību rezultātiem. “Sasniegt šādu rezultātu bija mans šī gada izvirzītais mērķis. Katru dienu patstāvīgi mācījos, lai spētu iegūt 10 balles mācību priekšmetos. Tā bija liela slodze, un tagad, kad ieguldītais ir novērtēts, varu atpūsties,” pastāsta Daniels.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas 4. vidusskolā apbalvoti 13 jaunieši, augstāko rezultātu uzrādījusi 7. klases skolniece Ulrika Veinberga – 9,33 balles. Jelgavas 5. vidusskolā sveikts 21 izglītojamais, augstāko rezultātu sasniedzis 9. klases skolnieks Martins Zimovs ar 9,40 ballēm, savukārt Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā godināti 112 audzēkņi, no kuriem augstāko rezultātu sasniedzis 9. klases skolnieks Raivo Zimels ar 9,82 ballēm.

Pavisam apbalvoti 519 jaunieši, un Izglītības kvalitātes balvu – 75 eiro – šajā mācību gadā pamatskolas klašu grupā saņēma 249 izglītojamie, vidusskolas grupā – 190, savukārt profesionālo izglītības iestāžu grupā – 80 izglītojamie.

Radio SWH audio ieraksts projekta “Novadu balss” ietvaros pieejams šeit:

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Novadu balss”. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”. #SIF_MAF2024

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.