Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NOVADOS: Zemas īres maksas dzīvokļus būvēs arī Jelgavā

5. jūlijā svinīgā gaisotnē tika uzsākta pirmo divu zemas īres maksas mājokļu būvniecība Valmierā. Projekts tiek īstenots ar valsts atbalsta programmā, ko līdzfinansē no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda. Šī programma paredz zemas īres maksas mājokļu būvniecību reģionos, tādējādi palīdzot uzņēmējiem piesaistīt nepieciešamos darbiniekus un speciālistus. Finanšu institūcija “Altum” līgumus par zemas īres maksas mājokļu būvniecību noslēgusi arī Bauskā, Tukumā un Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavā māju ar 116 dzīvokļiem paredzēts būvēt Ganību ielā 54. Neapbūvēto zemesgabalu pagājušā gada rudenī izsolē iegādājās vienīgais pretendents – SIA “Jelgavas īres nami”. Kā informē finanšu institūcijas “Altum” pārstāvis Kristians Pudans, ēkas būvniecībai paredzētais finansējums ir 13,13 miljoni eiro, kur “Altum” atbalsta finansējums ir 11,38 miljoni eiro, ieskaitot PVN. Veiksmīgi realizējot projektu, attīstītājiem tiks piemērota kapitāla atlaide 3,09 miljonu eiro apmērā.

Dzīvokļi zemas īres maksas ēkā paredzēti iedzīvotājiem, kuru ienākumi ir nepietiekami, lai īrētu dzīvojamo platību brīvajā īres tirgū. Īres maksa šajos namos saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem pašlaik nedrīkst pārsniegt 6,39 eiro par kvadrātmetru. K. Pudans norāda, ka īres maksu, ievērojot šo nosacījumu, nosaka pats attīstītājs. MK noteikumi paredz, ka īres maksas griestus var indeksēt atbilstoši ikgadējai inflācijai.

Īres līgumi tiks slēgti uz nenoteiktu laiku, un jāmin arī tas, ka līgumu slēgšanu un apsaimniekošanas vadības jautājumus uzraudzīs SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor””.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

MK noteikumi paredz, ka uz zemas maksas īres dzīvokļiem varēs pretendēt iedzīvotāji, kuru kopējie mājsaimniecības ienākumi nepārsniedz konkrētu slieksni, piemēram, pretendējot uz divu istabu dzīvokli, kopējie bruto mājsaimniecības ienākumi nedrīkst pārsniegt 2437 eiro, savukārt pretendējot uz trīs istabu dzīvokli – 3731 eiro.

  • VALMIERAS zemas īres maksas nama būvniecības uzsākšana.

Nebūs daudz lētāk

Lai gan jaunbūvē būs zemas īres maksas dzīvokļi, izīrētājiem tie nebūs daudz lētāki par īres tirgū esošajiem. Vienā no populārākajiem sludinājumu portāliem Latvijā Jelgavā dzīvokļus izīrēt piedāvā, maksājot no pieciem līdz septiņiem eiro par kvadrātmetru. Finanšu institūcijas “Altum” pārstāvis K. Pudans skaidro, ka ēkai būs gandrīz nulles enerģijas patēriņš, kas nozīmē, ka izmaksas, kas saistītas ar uzturēšanu un siltumenerģijas patēriņu, būs zemākas nekā citām daudzdzīvokļu mājām, kas būvētas pirms vairākiem desmitu gadu.

Mājsaimniecībai, kas vēlēsies īrēt dzīvokli, pašvaldībā jāiesniedz rakstisks iesniegums. Īres reģistrā mājsaimniecības reģistrēs divās grupās – prioritārajā un vispārējā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Jelgavas valstspilsētas saistošajiem noteikumiem īres reģistrā prioritārā kārtībā tiek reģistrētas mājsaimniecības, kurā dzīvo un kuras apgādībā ir bērns ar invaliditāti vecumā līdz 18 gadiem vai līdz 24 gadu vecumam, kurš iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, kā arī mājsaimniecības, kurās ir persona ar 1., 2. vai 3. grupas invaliditāti. Prioritārā kārtībā dzīvokļa īrei varēs pieteikties arī mājsaimniecības ar vismaz trīs bērniem vecumā līdz 18 gadiem vai līdz 24 gadu vecumam, kuri iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Vēl pie prioritāras grupas pieder mājsaimniecības, kurā ir kvalificēts speciālists pašvaldības attīstības programmu nozarēs, tādās kā veselības aprūpe, izglītība, zinātne, kvalificēti speciālisti kokapstrādes, pārtikas, mašīnbūves, metālapstrādes jomā.

Jelgavā – pēc diviem gadiem

Ēku plānots uzbūvēt līdz 2026. gadam. Tās īpašnieks būs projekta attīstītājs SIA “Jelgavas īres nami”, ar kuru Jelgavas pašvaldība ir noslēgusi pilnvarojuma līgumu par vispārējas tautsaimnieciskas nozīmes pakalpojuma sniegšanu ar termiņu uz 50 gadiem. Saskaņā ar MK noteikumiem īpašums var tikt izmantots tikai kā īres nams un nevar tikt pārdots atsevišķi pa dzīvokļiem, attiecīgi tiks nostiprināti arī ierobežojumi Zemesgrāmatas nodalījumā. Šāda programma Latvijā tiek īstenota pirmoreiz.

Pašvaldības grantu programmai pieteikušies 32 uzņēmumi

Noslēgusies Jelgavas uzņēmēju pieteikšanās pašvaldības grantu programmai “Atbalsts komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem” – kopumā šogad saņemti 32 pieteikumi. Pašlaik uzsākta uzņēmēju pieteikumu vērtēšana, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības programma dod iespēju uzņēmējiem saņemt līdz pat 10 000 eiro finansiālu atbalstu no pašvaldības sava projekta realizācijai. Atbalsta programmas nolikums paredz, ka pieteikties grantam varēja komersanti un saimnieciskās darbības veicēji, kuri reģistrēti Komercreģistrā vai Valsts ieņēmumu dienestā un veic saimniecisko darbību Jelgavas valstspilsētā, kuriem pieteikuma iesniegšanas un vērtēšanas brīdī nav nodokļu parādu, tostarp nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu kavējumu. Programmā nevarēja startēt tie uzņēmumi, kuri saņēmuši grantu divus iepriekšējos kalendāros gadus.

Aicina uz bezmaksas veloskolas nodarbībām

Pārlielupes bibliotēka, bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” un Miezītes bibliotēka aicina bērnus no 10 gadu vecuma pieteikties bezmaksas veloskolas nodarbībām jūlijā un augustā, informē Jelgavas pašvaldība. Nodarbību noslēgumā bibliotēkā būs iespēja kārtot Ceļu satiksmes drošības direkcijas eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību.

Pārlielupes bibliotēkā nodarbības notiks no 16. līdz 19. jūlijam, “Zinītī” – no 19. līdz 22. augustam, bet Miezītes bibliotēkā – no 20. līdz 23. augustam. Bezmaksas veloskolas nodarbības bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” notiks arī no 22. līdz 25. jūlijam, bet uz šiem datumiem grupa jau ir nokomplektēta un brīvu vietu nav, norāda pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobeles Valsts ģimnāzijā noris remontdarbi

Dobeles Valsts ģimnāzijā kopš jūnija beigām SIA “A & K BŪVE” atbilstoši izsludinātās iepirkuma procedūras rezultātiem veic administrācijas telpu remontdarbus, informē Dobeles novada pašvaldība.

Būvfirma jau ir veikusi grīdlīstu un grīdas seguma demontāžu 105 m2 platībā, kā arī grīdas lokšņu un gulšņu demontāžu, pēc tam turpināsies jaunas grīdas izbūve. Vēl paredzēts veikt griestu remontu 105 m2 platībā, sienu atjaunošanu 195 m2 platībā un elektrodarbus. Kopējās remontdarbu izmaksas 17880 eiro bez PVN.

Organizēs nometni gan Latvijas, gan Ukrainas bērniem

Augusta beigās 20 Ukrainas un Latvijas bērniem un jauniešiem caur spēlēm, sportiskām aktivitātēm, aktīvu darbošanos un radošām izpausmēm būs iespēja uzlabot savas valodas zināšanas, veidot dziļāku izpratni par radošumu un kultūru, kā arī pilnveidot komunikācijas un sadarbības prasmes, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maija beigās pašvaldība izsludināja konkursu par nometņu organizēšanu latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem. Izvērtējot četrus saņemtos iesniegumus, konkursa pieteikumu vērtēšanas komisija lēma atbalstīt biedrības “Caritas” pieteikto diennakts nometni “Nesam prieku pasaulē!/ Даруймо світу радість!”, kas notiks no 19. līdz 23. augustam.

Arī pērn biedrība organizēja nometni ukraiņu un latviešu bērniem. Šī gada nometnes mērķis ir, izmantojot sportiskas aktivitātes, radošumu un dažādas neformālās izglītības metodes, piemēram, komandu veidošanas un grupas saliedēšanās aktivitātes, veidot bērnos dziļākas zināšanas par latviešu valodu, kultūru, emocijām, radošumu,” skaidro Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste profesionālās ievirzes un interešu izglītības jomā Ineta Freimane.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”. Projektā “Novadu balss” sadarbojas “Zemgales Ziņas”, “Kurzemes Vārds”, “Izdevniecība “Auseklis””, “Vietējā” un “Radio SWH”. #SIF_MAF2024

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.