Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par izciliem nopelniem valsts labā

EGILS HIBŠMANIS zemessargu mācībās visbiežāk sastopams sakaru centrā. FOTO NO PERSONĪGĀ ALBUMA

Valsts apbalvojumi piešķirti trim ar Jelgavu saistītām personām

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākoties patriotiskajai nedēļai, “Ziņas” iepazīstina ar cilvēkiem, kas saistīti ar Jelgavu un Jelgavas novadu un kam Valsts prezidenta kancelejas Ordeņu kapituls par izciliem nopelniem Latvijas valsts labā ir piešķīris valsts apbalvojumu. Ar Atzinības krustu apbalvota agrākā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (agrāk LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes asociētā profesore Gundega Mičule. Augstajam apbalvojumam viņu ieteica Latvijas Veterinārārstu biedrība. Savukārt ar Viestura ordeni apbalvots Latvijas Republikas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona Štāba apgādes rotas leitnants Jānis Kinēns, bet ar Viestura ordeņa I pakāpes (zeltītu) goda zīmi – 52. kaujas atbalsta bataljona Sakaru nodaļas galvenais tehniķis štāba virsseržants Egils Hibšmanis.

Abus apbalvojumam ir virzījuši paši zemessargi – bataljona vadība.

Novērtējums visai veterinārārstu saimei

“Pirmdienas rītā, kā ierasts, ieskatījos telefonā, un mani pārsteidza, ka ir vairākas īsziņas ar apsveikumiem. Sāku domāt, ka varbūt esmu aizmirsusi par kādu savu jubileju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad vienā īsziņā izlasīju, ka mani sveic ar valsts apbalvojumu, likās, varbūt kaut kas sajaukts… Vēlāk Valsts prezidenta kancelejas mājaslapā tiešām atradu savu vārdu kopā ar apzīmējumu “veterinārārste” un tad jau sapratu, ka tā nav viltus ziņa,” par izjūtām, uzzinot par apbalvojumu, raksta Gundega Mičule. Viņa uzskata, ka tas ir izcils novērtējums visai Latvijas veterinārārstu saimei, it īpaši tādēļ, ka šī ir misijas profesija. Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Šmēliņš stāsta, ka pieteikt G.Mičuli Atzinības krusta ordenim pamudinājis viņas izcilais profesionālais devums un personība. Veterinārmedicīnā G.Mičuli vienmēr ir saistījis viss jaunais un nezināmais. Vēl padomju laikos pēc Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Veterinārijas fakultātes absolvēšanas viņa paralēli darbam Latvijas Lopkopības un veterinārijas zinātniski pētnieciskajā institūtā, aizstāvot disertāciju, ieguva veterināro zinātņu kandidāta grādu, kas 1993. gadā atjaunotajā Latvijas valstī tika pielīdzināts doktora grādam.

Visu rakstu lasiet 10.novembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Autors: Gaitis Grūtups

JĀNIS KINĒNS ar jaunāko dēlu Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona pagalmā.
ZEMESSARGU MĀCĪBĀS norādījumus dod Jānis Kinēns.
APBALVOTO SARAKSTĀ Gundega Mičule minēta kā veterinārārste, taču viņa ir arī zinātniece, ES līmeņa ierēdne un mācību spēks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.