Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Pašvaldības policija šogad janvārī pieķērusi 33 vadītājus, kuri brauca pie sarkanā signāla

Jelgavas pašvaldības policija joprojām fiksē transportlīdzekļu vadītājus, kuri šķērso krustojumu, luksoforā degot sarkanajai gaismai. Par šādu pārkāpumu janvārī uzsākti jau 33 administratīvā pārkāpuma procesi, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kā viens no pārkāpumu veicinošiem faktoriem ir sajūta, ka iespēja tikt pieķertam ir neliela, taču jāatceras, ka pilsētā ir videonovērošanas kameras, kas palīdz pārkāpumu fiksēšanā. Salīdzinājumā ar 2022. gadu pērn pašvaldības policija ir noķērusi teju četras reizes vairāk šoferu, kuri brauca, degot sarkanās gaismas signālam,” stāsta pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna.

2023. gadā pašvaldības policijā uzsāktas 197 administratīvā pārkāpuma procesa lietas par braukšanu pie sarkanās gaismas, šogad janvārī – jau 33. “Gala lēmums administratīvā pārkāpuma procesa lietās pērn piemērots 191 transportlīdzekļa vadītājam, uzliekot naudas sodu, bet sešās administratīvā pārkāpuma procesa lietās gala lēmums vēl nav pieņemts,” stāsta policijas pārstāve. Savukārt šā gada janvārī pilsētas videonovērošanas kamerās fiksētajos 33 pārkāpuma gadījumos 13 lietās gala lēmums ir pieņemts un piemērots naudas sods. Būtiski zināt, ka par šādu pārkāpumu pienākas ne tikai naudas sods, bet lēmuma spēkā stāšanās brīdī par administratīvā soda piemērošanu, kad tas kļuvis neapstrīdams, pārkāpējs saņem arī četrus soda punktus.

Jāatgādina, ka par Ceļu satiksmes likuma 52. panta 1. daļas neievērošanu – par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, vai par nepakļaušanos satiksmes regulētāja signālam, transportlīdzekļa vadītājam tiek piemērots naudas sods no 30 līdz 140 eiro. Pašvaldības policijā norāda, ka pagājušajā gadā lielākais piemērotais sods bija 80 eiro, dažos gadījumos piemērots sods 70 un 50 eiro apmērā, vienā – 60 eiro, bet pārsvarā tas bijis minimālais soda apmērs – 30 eiro. Kopumā pagājušajā gadā sodos par šo pārkāpumu pašvaldības policija iekasējusi 4540 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā biežākos iemeslus pārkāpumam autovadītāji min to, ka nav pamanījuši aizliedzošo sarkano gaismu luksoforā, ir aizdomājušies, viņu uzmanību no ceļa novērsis blakussēdētājs vai pēkšņi ieraudājies transportlīdzeklī esošais bērns. Bet ziemas sezonā ierasts pārkāpuma iemesls ir bailes bremzēt pēdējā brīdī, lai saslīdot neradītu avārijas situāciju krustojumā.

Policijā norāda, ka visbiežāk pie sarkanās gaismas autovadītāji šķērso Lielās ielas un Akadēmijas ielas krustojumu, Rīgas ielas un Brīvības bulvāra krustojumu, kā arī Rīgas ielas un Pērnavas ielas krustojumu.

Jāatgādina, ka 2021. gada 12. jūlijā stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka: administratīvā pārkāpuma procesu vairākos ceļu satiksmes regulēšanas noteikumu pārkāpšanas gadījumos, tostarp par braukšanu pie aizliedzošā signāla, var veikt arī pašvaldības policisti. Lai fiksētu pārgalvīgos autovadītājus, kuri krustojumu šķērso pie sarkanās gaismas, Jelgavas pašvaldības policijas darbiniekiem palīdz pilsētas krustojumos izvietotās videonovērošanas kameras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka satiksmes uzraudzību pilsētā nodrošina arī Valsts policijas Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļa.

Foto: ekrānšāviņš no pilsētas videonovērošanas

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.