9. augustā Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis devās uz Rīgu, lai kopā ar vēl piecu pašvaldību vadītājiem, kuru novadus skāra postošais negaiss, tiktos ar Finanšu ministru Arvilu Ašeradenu, lai provizoriski izvērtētu 7. augusta negaisā un vētrā radušos postījumus novados un vienotos par finansiāla atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem. Šobrīd Dobeles novadā ir pabeigti pirmie negaisa un vētras postījumu novēršanas darbi – no nolauztajiem kokiem ir atbrīvota publiskā infrastruktūra un cilvēku mājas, kā arī caurie jumti un izsistie logi tiek aiztaisīti ar plēvēm, tomēr, turpinoties lietum un vējam, šāds risinājums nav ilgtspējīgs.
Pēc tikšanās ar Finanšu ministru zināms, ka iedzīvotāju negaisā un vētrā cietušo privātīpašumā esošo mājokļu atjaunošanas darbiem tiks piešķirts finansiāls atbalsts līdz 3000 eiro, nevērtējot personu ienākumus, nosakot 20 eiro/m2 slieksni, kas piemērojams arī daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām.
Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis pauda gatavību turpināt strādāt ārkārtas situācijas režīmā, lai dabas stihijā cietušie pēc iespējas ātrāk saņemtu finansiālu atbalstu: “Jau rīt, 10. augustā, tiks sasaukta domes ārkārtas sēde, lai nekavējoties pieņemtu nepieciešamos lēmumus finansiālā atbalsta piešķiršanai un izmaksāšanai.”
Atgādinām, ka premjers Krišjānis Kariņš pēc tikšanās 8. augustā ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski norādīja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Iekšlietu un Zemkopības ministrijas kopā strādā, lai apzinātu postījumus, ko radījusi pirmdienas vētra un negaiss. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (“Apvienotais saraksts”) gan vērsa uzmanību, ka precīzāka zaudējumu apzināšana varētu prasīt apmēram nedēļu laika.
Patlaban ar postījumu apzināšanu un novērtēšanu lauksaimniecībai nodarbojas Lauku atbalsta dienests (LAD), Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) un citas organizācijas. Lai ziņotu par cietušajām platībām un konstatētajiem zaudējumiem, LAD aicina lauksaimniekus no šī gada 11. augusta LAD mobilās lietotnes autorizētajā versijā (vēstuļu veids “Krusas postījumi”) iesūtīt attēlus un īsu aprakstu par bojāto lauksaimniecības tehniku, infrastruktūru un cietušajiem sējumiem, attiecīgi norādot kultūru un tās apjomu hektāros. Detalizēta informācija par dienesta mobilo lietotni un tās izmantošanas iespējām ir skatāma tīmekļvietnes sadaļā “Mobilā lietotne”.
Ziņu sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa
Foto: Dobele.lv
Reklāma