Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc mēneša Jelgava svinēs pilsētas svētkus

Pēc mēneša ar devīzi “Mēs esam Jelgava” pilsēta svinēs savus svētkus – 757. dzimšanas dienu. Dažādas aktivitātes plānotas maija pēdējā nedēļā, bet daudzveidīgākā programma paredzēta no 27. līdz 29. maijam. Šajās dienās iedzīvotāji pie savas mājas aicināti pacelt pilsētas karogu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētki ir laiks, kad izsaka pateicību jelgavniekiem – 24. maijā tiks godināti pilsētas zelta un dimanta pāri, 25. maijā notiks Jelgavas skolēnu un pedagogu sveikšana, savukārt pilsētas augstākie apbalvojumi “Goda zīme” un “Goda raksts” tiks pasniegti 26. maijā.

Turpinot tradīciju, arī šogad uz pilsētas apkaimēm svētku noskaņu aizvedīs muzikālais ekspresis ar pilsētas simbolu Alnīti un muzikantiem. Pašvaldības iestādē “Kultūra” informē, ka ekspresim būs divi braucieni – 27. maijā no pulksten 17 līdz 21.30 un 28. maijā no pulksten 13 līdz 17.30.

Īpašu noskaņu trīs vakaru garumā Driksā pie Mītavas gājēju tilta radīs oriģinālizrāde “Atspulgi”. Tā būs skatāma no Pasta salas 27., 28. un 29. maijā. Šovs, apvienojot uguni, ūdeni, video un mūziku, no pulksten 23 līdz vieniem naktī ar starplaikiem būs skatāms septiņu minūšu garumā. “Atspulgu” ierosme tika meklēta Jelgavas pilsētvidē un pašos jelgavniekos. Ideju realizēs vadošais muzikālo multimediju strūklaku šovu veidotājs Baltijā uzņēmums “Artistic”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dažādas aktivitātes piedāvās pilsētas amatiermākslas kolektīvi un iestādes. Tā 28. maijā pilsētas kvartālos uzstāsies Jelgavas dziedošie un dejojošie kolektīvi, bet 27. un 28. maijā pulksten 21 pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pagalmā notiks Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde “Nelegālais koris”.

Savukārt Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs 28. un 29. maijā no pulksten 11 līdz 13 aicina uz sarunu ar teatrālu piesitienu “Kādi jaunumi? Lasīsim kopā”. Svētku programmā iesaistīsies Jelgavas bibliotēkas un citas pilsētas iestādes, piemēram, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs informēs par tūrisma aktualitātēm un piedāvās vairākas digitālās aktivitātes. 

Divi koncerti notiks brīvdabas koncertzālē “Mītava”. 27. maijā pulksten 20 izskanēs veltījuma koncerts komponistes Elgas Igenbergas simtgadei, un tajā piedalīsies dziedātāji Aija Vītoliņa, Mārtiņš Kanters, Normunds Rutulis, Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Budovska, Madara Botmane un Raimonds Celms. Režisors – Sandis Kalniņš, muzikālais producents – Uldis Timma. Savukārt 28. maijā pulksten 19 koncertā “Mēs mīlam dejā” satiksies labākie tautas deju ansambļi, kurus kopā sasaucis ansamblis “Lielupe”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

27. maijā no pulksten 14 lūdz 20 un 28. maijā no pulksten 9 līdz 15 Raiņa parkā plānots svētku tirdziņš – andele, bet jau 16. maijā Hercoga Jēkaba laukumā tiks izvietota brīvdabas izstāde “Jelgava gleznās”. Tajā varēs apskatīt ar Jelgavu saistītu mākslinieku gleznas, kurās iemūžināta pilsēta laika griežos.

Kā ierasts, Pilsētas svētku laikā notiks arī sporta aktivitātes. 29. maijā gan jelgavnieki, gan pilsētas viesi aicināti piedalīties 3×3 basketbola turnīrā, basketbola metienu konkursā un pludmales volejbola turnīrā. Visas aktivitātes sāksies pulksten 11 un notiks Pasta salā (pludmales volejbola laukumos un stāvlaukumā pie Pasta salas).

Jelgavas dzimšanas dienas pasākumu kalendārs joprojām tiek papildināts.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.