Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pieminēs komunistiskā genocīda upurus

Piektdien, 14. jūnijā, pulksten 11 Svētbirzī notiks atceres brīdis, pieminot komunistiskā genocīda upurus. Piemiņas pasākumā ikviens aicināts atcerēties 20. gadsimta 40. gadu deportācijas un nolikt ziedus uz memoriālās sienas “Ciešanu ceļš” un pie piemiņas akmens. Pasākumā piedalīsies Jelgavas valstspilsētas vadība, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas 20. gadsimta vēsturē jūnijs ir traģisku notikumu pilns – 1940. gada 17. jūnijā notika Latvijas okupācija, 1941. gada 14. jūnijā iedzīvotāju deportācija un karadarbības sākums Latvijas teritorijā, kad viena okupācijas vara nomainīja otru.

1941. gada 14. jūnija deportācija bija labi izplānota un ilgstoši gatavota operācija, ko Latvijas teritorijā īstenoja padomju okupācijas vara. Naktī no 14. uz 15. jūniju no Latvijas deportēja 15 443 cilvēkus. Vardarbīgā, prettiesiskā akcija skāra vairāk nekā piecus tūkstošus ģimeņu. No Jelgavas apriņķa tika deportētas 953, bet no Jelgavas pilsētas – 443 personas, bet no Jelgavas stacijas vagonos uz Sibīriju tika nosūtīti 7844 cilvēki.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.