Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

REĢIONU ZIŅAS: Atjauno upes brīvo tecējumu

Pasaules Dabas fonds uzsācis Alūksnes upes Bejas aizsprosta nojaukšanas pēdējo posmu, kurā paredzēts demontēt betona slieksni, kas traucē zivju migrācijai upē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • SIA “BRĪZE M” vadītājs Mārtiņš Ozoliņš uzsver, ka darbi notiek necerēti ātri.
    FOTO: LAURA FELŠA

Nojaucot atlikušo šķēršļa daļu, pabeigs aizsprosta pilnīgu demontāžu. Bejas slūžas ir pirmais šāda izmēra aizsprosts, kas nojaukts Latvijā, lai atjaunotu Alūksnes upes brīvo tecējumu, uzlabotu ūdens kvalitāti un atbrīvotu migrācijas ceļus zivīm un citiem dzīviem organismiem. Pirmie darbi Bejas aizsprostā sākās pirms pāris nedēļām, un tik jaudīgs un vērienīgs process Latvijā ir kas nebijis, tāpēc tos vērot un iemūžināt bija pulcējušies Pasaules Dabas fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja Magda Jentgena, Alūksnes novada pašvaldības iestādes “Alja” vadītājs Māris Lietuvietis, Latvijas mediju pārstāvji un viens no aizsprosta nojaukšanas idejas autoriem vietējais entuziasts, zivju audzētājs un ūdeņu pētnieks Armands Roze. Būvnieks uzņēmuma SIA “Brīze M” vadītājs Mārtiņš Ozoliņš uzsver, ka darbi notiek necerēti ātri.

— Laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Sāk izgatavot dzīvojamos treilerus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaungulbenes uzņēmums “Wood OP”, kurā darbojas Pēteris Štokņa un Oskars Kreišmanis, izveidojuši ražotni, kurā izgatavo dzīvojamos treilerus un plāno ražot arī mēbeles bērniem.

Pirmais mini dzīvojamais treilers jau gatavs, bet otrais, kas ir pēc izmēriem nedaudz lielāks, vēl top. Iespējams, tas tālāk aizceļos uz Austriju.

Puiši īstenojuši “Leader” projektu “Kokapstrādes uzņēmuma izveide Jaungulbenē” un iegādājušies un uzstādījuši CNC frēzi dažādu formu izgatavošanai gan bērnu mēbelēm, gan dizaina un interjera produktiem. Projekta mērķis bija palielināt jaunā uzņēmuma pamatlīdzekļu skaitu efektīvākai darbu izpildei, pārorientējot to no pakalpojuma sniedzējiem uz eksportējošu kompāniju. Puiši startēja arī Gulbenes novada pašvaldības grantu konkursā “Uzņēmīgi Gulbenes novadā”. Pašvaldības piešķirtais grants 9601,90 eiro bija nepieciešams galdniecības modernizācijai – formātzāģa un skaidu nosūcēja iegādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Laikraksts “Dzirkstele”

Valkā atklāj sociālā uzņēmuma “Visi Var” veikalu

“Beidzot Valkā būs vieta, kur iegādāties gaumīgas lietas dāvanai un arī iepriecināt sevi, kaut vai nopērkot oranžu sveci vai ziepes, kas atgādina Jāņu siera gabaliņu,” tā “Ziemeļlatvijai” atzina vairāki valcēnieši, kuri bija ieradušies uz sociālā uzņēmuma “Visi Var” atklāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms Jāņiem Valkā durvis vēra sociālā uzņēmuma “Visi Var” veikals, kur ikviens apmeklētājs varēs atrast kvalitatīvus, gaumīgus, ar patiesu mīlestību un rūpību darinātus apģērbus, sadzīvei noderīgas lietas, gaumīgus traukus un dāvanas, kas tapušas specializētās uzņēmuma un biedrības “Cerību spārni” darbnīcās. Šī biedrība 2018. gadā dibināja sociālo uzņēmumu “Cerību spārni”, lai veicinātu personu ar invaliditāti, viņu tuvinieku un sociāli maznodrošinātu grupu nodarbinātību un integrāciju sabiedrībā. Iegādājoties kādu no jaunajā veikalā pieejamām precēm, pircēji atbalstīs cilvēku ar īpašām vajadzībām nodarbinātību.

Jaunais veikals, kas mājvietu atradis Valkas novada pašvaldības īpašumā esošajās telpās, meklējams pašā Valkas pilsētas centrā blakus novada centrālajai bibliotēkai.

Veikala atklāšanā piedalījās biedrības “Cerību spārni” vadītāja Eva Viļķina, sociālā uzņēmuma “Visi Var” vadītāja Indra Seļuka, Valkas novada pašvaldības priekšsēdētāja Gita Avote un bijušais pašvaldības vadītājs deputāts Vents Armands Krauklis. Viņi visi kopā arī simboliski pārgrieza lenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nu jau divu veikalu (viens darbojas arī Siguldā) vadītāja I. Seļuka atzina, ka “mums vienmēr svarīgākais ir bijis cilvēks. Aiz katras veikalā nopērkamās lietas stāv cilvēks un viņa sāpes, viņa skaudrais dzīves stāsts. Mums ir prieks, ka mēs paplašināmies un atveram veikalu Valkā”.

Savā svētku uzrunā E. Viļķina atzina, ka “vienmēr ir liels prieks, ka visas labās lietas un labie darbi vairojas. Prieks, ka ar savu komandu un viņu pozitīvo enerģiju esam Valkā, un centīsimies attaisnot kopīgās cerības. Uzsākt kaut ko jaunu nav viegli, bet galvenais ir darīt, un tad jau sapratīsim, kā tālāk viss izveidosies. Man ir prieks, ka mūsu tuvākie kaimiņi ir bibliotēkas darbinieki. Mēs jau esam veiksmīgi uzsākuši sadarbību. Jūlijā bibliotēkā būs apskatāma izstāde, kas vēstīs par 30 skaudriem, patiesiem un mīlestības pilniem stāstiem par cilvēkiem ar invaliditāti, par viņu dzīves gājumu, pieredzi, izaicinājumiem un par to, kā mainījuši savu dzīvi. Tas ir iespējams. Galvenais ir pašiem gribēt to darīt! Līdz ar to mūsu sociālajam uzņēmumam ir nosaukums “Visi Var”, jo visi var kaut ko darīt, var būt klātesoši savas dzīves uzlabošanā”.

— Laikraksts “Ziemeļlatvija”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īsumā

Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 300. bērniņš

JELGAVĀ. Mazā jelgavniece Kristiāna piedzima 17. jūnijā 3468 gramus smaga un 51 centimetru gara. Kristiānas mamma Elīna vēl meitiņai veselību, izturību un augt stiprai. Meitenītei, kura Jelgavas slimnīcā piedzima kā šogad 300. bērniņš, nogādāta pilsētas dāvana. Jelgavas pilsētas slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļa informē, ka šā gada janvārī slimnīcā pasaulē nāca 59 bērni, bet februāris noslēdzās ar 51 jaundzimušo. Martā Jelgavas slimnīcā piedzima 60 bērniņi, aprīlī – 55, maijā – 47, bet līdz 17. jūnijam – 30 mazulīši.

Rīko Atvērto durvju dienu

JELGAVĀ. 28. jūnijā no pulksten 9 līdz 14 interesenti aicināti apmeklēt Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes dienas centru “Atbalsts” un Specializētās darbnīcas (SPD), kur notiks Atvērto durvju diena, informē Sociālo lietu pārvalde. “Atbalsts” un SPD ir sociālie pakalpojumi cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, kas palīdz iegūt ikdienas iemaņas patstāvīgai dzīvei, kā arī apgūt jaunas prasmes darba tirgum. Atvērto durvju dienā apmeklētāji varēs konsultēties par sociālajiem pakalpojumiem un to saņemšanas soļiem, apskatīt atjaunotās telpas, kā arī piedalīties pakalpojuma klientu ikdienas aktivitātēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ĪSUMĀ

Aizņemas kultūras namam

JELGAVAS NOVADĀ. Jelgavas novada domes deputāti domes sēdē apstiprinājuši papildu aizņēmumu 252 948 eiro apmērā projektam “Zaļenieku pagasta kultūras nama energoefektivitātes paaugstināšana, restaurācija un teritorijas labiekārtošana”, informē pašvaldība. Būvdarbi objektā aizsākās pērnā gada rudenī, restaurējot un labiekārtojot gan ēkas veco, gan jauno daļu. Darbu gaitā, veicot demontāžas darbus vecā korpusa jumta zonā, radusies nepieciešamība veikt papildu drošības pasākumus.

Peldvietās uzstādīti jauni informatīvie stendi

JELGAVĀ. Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietu zonās uz esošajiem stendiem ir uzstādīti jauni informatīvie plakāti, informē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”. Iepriekšējo stendu plakāti bija izbalējuši saulē, un informācija tajos bija novecojusi, kā arī vairākkārt pārlīmēta.

— Laikraksts “Zemgales Ziņas”

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Mans pagasts, mana pilsēta”.

Par publikāciju saturu atbild “Zemgales Ziņas”. Publikācijas tapušas, “Zemgales Ziņām” sadarbojoties ar laikrakstiem “Latvijas Avīze”, “Staburags”, “Dzirkstele”, “Bauskas Dzīve”, “Alūksnes un Malienas Ziņas” un “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.