“Rokiji” tiek pusfinālā, “Alvila dēliem” smaga sakāve

Jelgavas pilsētas čempionātā basketbolā aizvadīta priekšpēdējā pamatturnīra kārta, kurā uzvarēt turpināja “Rokiji”, nodrošinot sev savlaicīgu ceļazīmi uz pusfinālu.

Šajā kārtā Jelgavas Sporta hallē norisinājās neierasti daudz spēļu, tas ir, četras. Pirmajā tikās “NĪP” un “Skandijs/ERTE Grupa”. Pirmais puslaiks bija līdzvērtīgs, un pat otrās ceturtdaļas vidū vadībā atradās “Skandijs/ERTE Grupa”, bet otrajā spēles daļā “NĪP” pārņēma iniciatīvu un guva drošu uzvaru ar 18 punktu pārsvaru – 96:78. Panākumu ar 23 punktiem kaldināja Ģirts Pommers.

Bez zaudējumiem turpināja cīnīties “Rokiji”, kas ar 98:56 sagrāva izteiktus turnīra pastarīšus “Vilkus”. Mača uzvarētāja liktenis tika izšķirts jau pirmajā ceturtdaļā, kurā pilsētas čempionāta līdervienība pretinieku grozā raidīja 32 punktus, paši ielaižot tikai 11. Uzvarētājiem 22 punktus, četras bumbas zem groziem un trīs rezultatīvas piespēles statistikas ailēs ierakstīja Mārtiņš Vīgants. Ar šo panākumu “Rokiji” jau nodrošināja dalību pusfinālā, kamēr pārējās sešas komandas cīnīsies par atlikušajām trim pusfināla vietām.

Spraigākā spēkošanās šajā kārtā bija vērojama starp “Valauto/Toma-noma.lv” un “Doks” komandām, ko varēja jau iepriekš paredzēt, jo abām vienībām bilance bija divas uzvaras un divi zaudējumi. Spēles gaitā varēja novērot biežu vadības maiņu, bet viss pa plauktiņiem salikās noslēdzošajās desmit minūtēs, kad “Doks” guva 26 punktus, kamēr “Valauto/Tomanoma.lv” atbildēja ar desmit punktiem mazāk – 83:78. “Dokiem” 40 punktus pa abiem kopā iekrāja Kristers Tomass un Emīls Stepiņš.

Noslēdzošajā šīs kārtas mačā “NĪP”, aizvadot otro spēli vienā dienā, negaidīti viegli tika galā ar “Alvila dēliem” (115:70), ar četrām uzvarām pakāpjoties uz otro vietu. “NĪP” bija pārāka visās ceturtdaļās, pamatus graujošajai uzvarai ieliekot jau pirmajā – 32:9. Par rezultatīvāko komandā ar 19 punktiem kļuva Emīls Silavs. Viņa kontā arī 13 atlēkušās bumbas. Uzvarētājiem ar divciparu skaitli gūto punktu ailē atzīmējās pat septiņi spēlētāji. Pēdējā pamatturnīra kārta tiks aizvadīta 26. novembrī.

Autors: Tomass Neuss-Lucs