Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Romans Borisovs rāda veco un aizmirsto Eiropas godību

Līdz 3. maijam Jelgavas pilsētas bibliotēkā skatāma Lietuvā pazīstamā mākslinieka Romāna Borisova izstāde “Mana Viļņa”. Tā veltīta Vilņas 700 gadu jubilejai, kas tiek atzīmēta šogad. Lietuvas vēstniecības Latvijā izplatītajā izstādes aprakstā minēts, ka mākslinieks ir Austrumprūsijas un Lietuvas Dižkunigaištes arhitektūras mantojuma hronists. Viņa darbos iemūžināts diemžēl nekoptais un izzūdošais arhitektūras mantojums – vecās baznīcas, kapličas, pilsdrupas, pagalmi un šķērsielas, kādus agrāk vairāk varēja redzēt Lietuvā un arī Latvijā un kādi vēl joprojām lielā daudzumā ir redzami Krievijas pārvaldījumā esošajā Austrumprūsijā. Tur gan māksliniekam jau divus gadus iebraukšana ir liegta, taču viņa darbi atrodas vietējās kultūras dzīves apritē. “Ja arhitektūras piemineklis ir sakopts atjaunots un restaurēts, tad tas nav priekš manis,” izstādes atklāšanā Jelgavā sacīja Romans Borisovs. Viņa uzmanības lokā ir arhitektūras pieminekļi – mocekļi, kas cilvēku nenovērtēti un laika zoba bojāti aiziet pagātnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Romans Borisovs pabeidzis dizaina studijas Viļņas Mākslas akadēmijā, ilgus gadus studējis viduslaiku Eiropas pilsētplānošanu un arhitektūras akvareļu liešanu. Viļņa viņa darbos ieņem īpašu vietu, jo tā ir viņa dzimtā pilsēta. Mākslinieks ir dedzīgs burātājs (tostarp ar jahtu veicis burājumu apkārt pasaulei) Viņam ir tuva arī jūras tēma.

Borisovs ir sarīkojis daudzas izstādes Lietuvā un ārzemēs un izpelnījies publikas un mākslas kritiķu uzmanību un atzinību. Daudzus viņa darbus iegādājušies dažādu valstu muzeji un kolekcionāri, kā arī privātpersonas.

Foto: no Romana Borisova privātā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.