Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sāk 1152 LED gaismekļu nomaiņu 69 ielu posmos

Aspazijas iela

Turpinot pilsētas apgaismojuma modernizāciju, šonedēļ Aspazijas ielā uzsākta veco ielu lampu nomaiņa pret jaunās paaudzes LED gaismekļiem, kas aprīkoti ar apgaismojuma līmeņa regulēšanas ierīcēm. Kopumā šovasar paredzēts nomainīt 1152 gaismekļus 69 ielu posmos, kā arī Ozolskvērā, Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz kultūras nama un citās publiskās teritorijās. Jaunās LED lampas ar gaismas kontrolieriem pilsētā uzlabos apgaismojuma efektivitāti un vadību, informē “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veco nātrija gāzizlādes spuldžu nomaiņa sākta Aspazijas ielā un tiks turpināta Driksas ielas posmā no Akadēmijas ielas līdz Katoļu ielai, Egas ielas posmā no Mazā ceļa līdz Sakņudārza ielai, Katoļu ielas posmā no Lielās ielas līdz Driksas ielai, Krišjāņa Barona ielas posmā no Mātera ielas līdz Vecpilsētas ielai, Laimas ielā, Lauku ielā, Rūpniecības ielas posmā no Vīgriežu ielas līdz Filozofu ielai, Svētes ielas posmā no Mātera ielas līdz Sakņudārza ielai, Kārļa ielā un citur. Jaunas LED lampas tiks uzstādītas arī Ozolskvērā, Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz kultūras nama un citviet.

Darbus iepirkuma konkursa rezultātā veic SIA “VIZULO Solutions”.

Apgaismojums pilsētā tiek modernizēts, īstenojot Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) projektu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā Jelgavas valstspilsētā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka šajā projektā jau pavasarī pārbūvēts apgaismojums Raiņa parkā, kur uzstādītas 45 parka tipa apgaismojuma laternas, 46 jauni LED gaismekļi, iebūvēti divi prožektori Raiņa pieminekļa izgaismošanai un izbūvēti jauni apgaismes kabeļi 529 metru garumā. Jaunās laternas Raiņa parkā aprīkotas ar attālinātās vadības iekārtām, kuras nodrošina automātisku gaismekļu darbību, kas ilgtermiņā ļaus samazināt elektrības patēriņu.

Projekta kopējās izmaksas ir 489 273,07 eiro – 307 174,33 eiro EKII līdzfinansējums un 182 098,74 eiro Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Pēc EKII projekta realizācijas pilsētā būs jau 70 procenti LED gaismekļu. CO2 emisiju samazinājums pēc kopējā projekta īstenošanas plānots 49,139 tonnas CO2 gadā, bet elektroenerģijas patēriņa ietaupījums – 450,816 MWh gadā.

Aspazijas iela
Aspazijas iela

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.