Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolēni dosies ekskursijās uz zemnieku saimniecībām

Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi maijā īsteno Latvijas vides un aizsardzības fonda atbalstīto projektu “Dabas cikls”, kopā ar jaunajiem zemniekiem viesojoties skolās. Šodien, 16. maijā, ekskursijā uz zemnieku saimniecībām dosies Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņi, bet nākamnedēļ – Dobeles 1. vidusskolas skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta ietvaros ir izveidoti audiovizuāli materiāli, lai skolēniem vairāk pastāstītu un parādītu dabas cikla norises zemnieku saimniecībās, katrā gada laikā veicamos lauku darbus, moderno tehnoloģiju un zināšanu nozīmi lauksaimniecībā.

“Ceram, ka tas būs palīgs, ko mācību procesā izmantos dabaszinību un bioloģijas skolotāji, jo saturs ir pasniegts saistošā un viegli uztveramā formātā,” skaidro biedrības valdes priekšsēdētājs Valters Zelčs.

Uz radīto izglītojošo materiālu bāzes kopā ar Latvijas Jauno zemnieku klubu un jaunajiem lauksaimniekiem sagatavota programma skolu bērniem un jauniešiem, kas klātienē līdz ar zemnieku pieredzes stāstiem ir demonstrēta jau vairāk nekā 600 Jelgavas, Dobeles un Tukuma novada skolēniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interaktīvā video “Dabas cikls zemnieku saimniecībā. Kāpēc dabā viss ir saistīts?” bērnus iztaujā Radio SWH ētera un TV personība Sanda Dejus, kura bērnībā brīvlaikus pavadījusi vecmāmiņas un vectētiņa saimniecībā, vācot sienu un veicot citus lauku darbus. Skolēniem ir jāklikšķina uz atbilžu variantiem, un video turpinās atkarībā no sniegtās atbildes. Interaktīvais video pieejams ŠEIT.

Savukārt multiplikācijas FILMIŅĀ “Dabā viss ir saistīts” skolēniem par lauksaimnieku darba ciešo saisti ar norisēm dabā un, tik svarīgi ir izprast dabas ciklu, lai izaudzētu ražu, stāsta Gundars Āboliņš.

Materiāls tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu projekta ““DABAS CIKLS” programma skolu bērniem un jauniešiem sadarbībā ar jaunajiem zemniekiem”” (Nr. 1-08/95/2022) ietvaros.

Foto: Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.