Šā gada 15. jūlijā vasaras mācības un savu divu gadu ilgo ceļu uz skolotāja profesiju sāka jaunais projekta “Mācītspēks” kurss – 81 profesionālis ar augstāko izglītību. Šodien, 25. jūlijā, visi topošie pedagogi tiekas klātienes sesijā Jelgavas tehnikumā, lai turpinātu gatavoties jaunajam mācību gadam.
Jau no 1. septembra visi topošie skolotāji, paralēli studējot Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē, sāks darbu skolās visā Latvijā. Šāda vasaras nometne, kur “Mācītspēka” topošie skolotāji mācās kļūt par labiem skolotājiem, norisinās jau trešo gadu.
Pasākuma dalībniekus uzrunāja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Latvijas Universitātes 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Skolotājs” direktore asociētā profesore Ieva Margeviča-Grinberga, projekta “Mācītspēks” pilnveides grupu vadītāja, projekta “Mācītspēks” 2022. gada absolvente, matemātikas skolotāja Ieva Gailīte un Jelgavas tehnikuma direktores vietnieks Jānis Beķeris.
Uzrunājot topošos skolotājus, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne profesore Linda Daniela salīdzina visus “Mācītspēks” dalībniekus ar supervaroņiem: “Ceļi, kā kļūt par skolotāju, ir dažādi – nav vienas vienotas instrukcijas vai pamācības, jo jūs, jaunais “Mācītspēks” kurss, paši šo ceļu veidojat. Jūs šodien kļūstat par mācītspēku, un man tas nozīmē – kļūt par supervaroni, kurš ir kopā ar bērniem un dažkārt viņu vecākiem gan skaistajos brīžos, kad jāizsniedz lieliskas liecības, jādodas uz izlaidumu u.tml., bet arī tad, kad bērni darīs palaidnības, kad zaudēs spēkus vai motivāciju, kad saskarsies ar grūtiem izaicinājumiem. Lai tas jūs nebaida, jo es sirsnīgi apsolu, ka bērni patiešām grib mācīties. Lai savā supervaroņa lomā jums izdodas viss iecerētais, lai ir spēks iedvesmot un veidot nākotnes paaudzi!”.
Skolotāju izglītības projekts “Mācītspēks” jeb darba vidē balstītas (DVB) otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Skolotājs” īstenošana tiks finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, savukārt līdz 2023. gadam šo programmu īsteno ar Eiropas Savienības finansējuma atbalstu. Darba vidē balstīta studiju programma ir izveidota ar mērķi piesaistīt izglītības sektoram profesionāļus no citām jomām.
Kā liecina piesaistes un atlases anketu dati, DVB studiju programmā piesakās un atlasi sāk pārsvarā nozaru speciālisti, profesionāļi vadošos amatos vai uzņēmumu vadītāji ar vienu vai vairākām augstākajām izglītībām, darba stāžu virs 5-7 gadiem, lielākoties ar ģimenēm un bērniem. 2022./2023. mācību gadam atlasē startējušo kandidātu vidējais vecums ir 36,8 gadi.
Projektu “Mācītspēks” īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils Universitāte, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Pieteikuma anketa un plašāka informācija par projektu “Mācītspēks” un citām pedagoģijas studiju iespējām pieejama www.esiskolotajs.lv.
Projekts “Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta „Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena „Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Skolotājs” licenču ietvaros.
Vairāk lasiet 28. jūlija laikrakstā “Zemgales Ziņas”
Foto: “Mācītspēks” un Andra Ozola
Reklāma