Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolu direktori stiprina līderības prasmes

Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolas direktore Gunta Paslauska un Jelgavas 5. vidusskolas direktore Ella Šakurova noslēgušas dalību nodibinājuma “Iespējamā misija” līderības attīstības programmā “3+3+3”. Pagājušajā nedēļā Rīgā norisinājās noslēdzošais programmas pasākums, kurā piedalījās iesaistītie izglītības iestāžu vadītāji un pašvaldību pārstāvji, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programma iesākās 2023. gada novembrī un šoreiz tajā piedalījās 12 izglītības iestāžu vadītāji no visas Latvijas. Attīstības programma tika sadalīta trīs posmos – pieredzes izvērtējums, prasmju un pieredzes ieguve, jauniegūto zināšanu pielietošana. Notikušas piecas lekcijas Open minded platformā, desmit klātienes supervīzijas ar programmas vadītāju Ingu Šadursku, kā arī vizītes programmas dalībnieku pašvaldībās, piemēram, Valmierā, Talsos, Gulbenē, Ikšķilē, Jelgavas novadā un Lielvārdē. Dažādi uzdevumi un situāciju risinājumi tika veikti gan individuāli, gan pāros ar citiem kolēģiem.

“Šīs programmas galvenā būtība ir stiprināt organizāciju vadītāju līderības un vadības kompetences, apgūstot un reflektējot par līderības kompetenču tēmām. Liels ieguvums ir iespēja iepazīt citu organizāciju pieredzes, programmas laikā ar tām daloties praktiski un ļaujot vadītājiem savā starpā veidot drošu un atklātu sadarbības grupu, kurā var gan iegūt, gan sniegt atbalstu arī pēc programmas absolvēšanas,” norāda Inga Šadurska, “3+3+3” programmas vadītāja.

Šodien direktores prezentēja izaugsmes stāstu par programmā iegūto un izvirzītajiem nākotnes plāniem. Arī Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza vērtēja direktoru darbu un pateicās par 2023./2024. mācību gadā paveikto. “Aicinu kopīgi analizēt skolā paveikto un plānot attīstības vajadzības. Izjust gandarījumu par paveiktā darba rezultātu. Direktores, esiet iedvesmojoši paraugi, kas rada mirdzumu kolēģu, skolēnu un vecāku acīs!”, tā G.Auza.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc programmas absolvēšanas izglītības iestādes vadītājs turpinās iesaistīties nodibinājuma “Iespējamā misija” vadītāju kopienā un piedalīsies organizētajos izaugsmes un izglītojošajos pasākumos, kā arī ikgadējā izglītības iestādes pašvērtējumā spēs padziļinātāk atspoguļot mācību darbu no bērnu vajadzību, mācīšanās pieredzes un izaugsmes perspektīvas. Savukārt, pašvaldības saņems objektīvu direktora izvērtējumu un izaugsmi programmā.

Līderības programmu “3+3+3” apguvuši jau vairāki Jelgavas skolu direktori un tā turpināsies arī turpmāk.

Foto: Iespējamā misija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.