Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šodien būs gada īsākā diena

Šodien būs gada īsākā diena, kam sekos saulgrieži un iestāsies astronomiskā ziema.

Šodien būs gada īsākā diena, kam sekos saulgrieži un iestāsies astronomiskā ziema.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar “timeanddate.com” datiem, ziemas saulgriežu brīdis būs otrdien plkst.17.59. Rīgā saule lēks plkst.8.59 un rietēs plkst.15.43, līdz ar to dienas garums būs vien sešas stundas un 43 minūtes.

Salīdzinājumam – gada garākajā dienā, 21.jūnijā, saules spīdēšanas ilgums galvaspilsētā bija 17 stundas un 52 minūtes.

Gada īsākās dienas ilgums citviet valstī būs no sešām stundām un 29 minūtēm Latvijas tālākajā ziemeļu punktā Rūjienas novadā līdz sešām stundām un 58 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā Daugavpils novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visagrāk – plkst.8.47 – saule lēks valsts galējos dienvidaustrumos, Baltkrievijas pierobežā, savukārt vēlākais saullēkts būs Ovišragā, Ventspils novadā, – plkst.9.14. Saule visagrāk rietēs Krievijas pierobežā Alūksnes un Viļakas novadā, kur saulriets būs jau plkst.15.27, bet Rucavas novada dienvidrietumos saule rietēs plkst.16.

Pēc ziemas saulgriežiem katra diena kļūs arvien garāka, bet nakts – īsāka. Tomēr saullēkts līdz decembra beigām kļūs vēl par divām minūtēm vēlāks, un dienas garums pieaugs vēlāka saulrieta dēļ.

Astronomiskais pavasaris sāksies 20.martā, bet jau 18.martā diena kļūs garāka par nakti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solārā ziema jeb gada ceturksnis, kurā Zemes ziemeļu puslode saņem vismazāko Saules gaismas daudzumu, sākās 5.novembrī un noslēgsies 5.februārī.

Savukārt meteoroloģiskā ziema, diennakts vidējai gaisa temperatūrai piecas dienas pēc kārtas noslīdot zem nulles, sākās 27.novembrī beigās valsts austrumos un mēneša izskaņā tā sākās arī citviet valstī.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.