Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Šodien sāk izmaksāt pabalstus Ukrainas bēgļiem, kuri patvērumu raduši Jelgavā

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde šodien, 14. martā, sākusi sociālo pabalstu izmaksu Ukrainas kara bēgļiem, kuri patvērumu raduši pilsētā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsts un krīzes pabalsts izmaksāts 18 mājsaimniecībām jeb 45 personām, taču pabalstu izmaksa turpinās. Sociālo atbalstu var saņemt arī tie bēgļi, kuri apmetušies pie jelgavniekiem, taču viņiem vispirms obligāti jāreģistrējas Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC), sazinoties pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Elita Krūmiņa skaidro, ka sestdien spēkā stājās grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas precizē kārtību, kādā Ukrainas civiliedzīvotāji var saņemt atbalstu, un šodien ir sākta pabalstu izmaksa. Tāpat šiem iedzīvotājiem izsniegta izziņa par iespēju saņemt pārtikas un higiēnas pakas. “Šobrīd pabalsti tiek izmaksāti tiem Ukrainas bēgļiem, kurus Jelgavas valstspilsētas pašvaldība ir izmitinājusi viesnīcā “Zemgale”. Viņi ar pašvaldības atbalstu Jelgavas Sociālo pārvaldē ir nokārtojuši visus nepieciešamos dokumentus, lai atbalstu varētu saņemt, taču darbs ar Ukrainas bēgļiem tiek turpināts,” skaidro E.Krūmiņa.

Vadītāja akcentē, ka sociālo atbalstu var saņemt arī tie Ukrainas bēgļi, kuri apmetušies pie jelgavniekiem vai raduši iespēju dzīvot īrētā mājoklī pilsētā, taču ir ļoti svarīgi, lai viņi būtu reģistrējušies POIC. Reģistrējoties bēgļiem tiek sniegta detalizēta informācija, kā jārīkojas, lai saņemtu pašvaldības sociālo atbalstu, kas jādara ģimenēm, kurās aug bērni, lai tie pēc iespējas ātrāk uzsāktu bērnudārza vai skolas gaitas, kur iespējams saņemt cita veida palīdzību, ja tā nepieciešama. Lai veiksmīgāk noritētu informācijas aprite un palīdzības sniegšana bēgļiem, pašvaldībā ir atbalsta un palīdzības sniegšanas koordinatori darbā ar uzņemtajiem ukraiņiem, kas pārzina aktuālo situāciju un palīdzēs bēgļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Svarīgi – visiem Ukrainas kara bēgļiem, kuri vēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē pēc sociālās palīdzības, ir jābūt reģistrētiem POIC. Iestāde uztur aktuālu bēgļu operatīvo datubāzi Jelgavas pašvaldībā,” uzsver E.Krūmiņa, piebilstot, ka līdz šim iesniegumi, lai saņemtu Jelgavas pašvaldības sociālo palīdzību, saņemti no 82 Ukrainas bēgļiem jeb 31 mājsaimniecības, bet iesniegumu reģistrēšana turpinās.   

Šobrīd noteikts, ka Ukrainas bēgļiem Latvijā ir tiesības saņemt GMI pabalstu, kas ir 109 eiro pirmajai personai mājsaimniecībā un 76 eiro katrai nākamajai personai mājsaimniecībā, kā arī pabalstu krīzes situācijā, kas Jelgavas pašvaldībā ir noteikts 109 eiro katrai personai. Tāpat Jelgavas pašvaldība Ukrainas bēgļiem nodrošina higiēnas un pārtikas produktu pakas, un viņi var saņemt Higiēnas centra pakalpojumus un citu atbalstu pēc attiecīgās personas individuālo vajadzību izvērtēšanas. Pašvaldība arī bēgļiem nodrošina iespēju saņemt abonementa biļeti 60 braucieniem pilsētas sabiedriskajā transportā.

Jāpiebilst, ka ar POIC pa tālruni 8787 aicināti sazināties arī tie jelgavnieki, kuri ir gatavi sniegt jebkādu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem – vai tā būtu dzīvesvietas nodrošināšana, darbs, humānā palīdzība, vai cits atbalsts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība līdz 14. marta rītam uzņēmusi 150 Ukrainas kara bēgļus.

Foto: jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.