Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šogad Jelgavā nosiltinās 13 mājas

Sākta vēl septiņu SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) apsaimniekoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošana – Mātera ielā 31, Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 35, Dobeles ielā 14, Kastaņu ielā 2, Rīgas ielā 57, Kristapa Helmaņa ielā 5 un Katoļu ielā 9. Bet atsevišķi dokumenti vēl tiek kārtoti, lai tuvākajā laikā uzsāktu arī Garozas ielas 22 un Garozas ielas 24 siltināšanu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visās mājās energoefektivitāte tiek uzlabota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.

Mātera ielā 31 būvdarbus veic SIA “Reaton”, Pulkveža O.Kalpaka ielā 35 – SIA “Mali M”. “Abi ir ļoti apjomīgi objekti – 90 dzīvokļu mājas, kas uzceltas 1970. gados un būtiskus remontdarbus līdz šim nav piedzīvojušas,” stāsta JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts.  Dobeles ielā 14, Kastaņu ielā 2 un Rīgas ielā 57 būvdarbus veic SIA “Tools Vendor”, Kristapa Helmaņa ielā 5 – SIA “Kuum”, bet Katoļu ielā 9 – SIA “AJ Celtnieks”. “Jāpiebilst, ka Dobeles iela 14 palikusi vienīgā no četrām blakus esošajām mājām, kas vēl nav nosiltināta,” tā O.Kukuts.     

Energoefektivitātes uzlabošanas projekta gaitā visām mājām tiks nosiltinātas sienas, pēdējā stāva un pagraba pārsegums, nomainīts jumta segums, logi un ārdurvis, sakārtotas lodžijas, iekšējie inženiertīkli, nomainīta apkures sistēma, ierīkojot divcauruļu sistēmu ar individuālu siltuma patēriņa uzskaites iespēju katram dzīvokļu īpašumam atsevišķi, un izremontētas kāpņu telpas. Obligāta prasība ir ventilācijas sistēmas uzlabošana, līdz ar to, nomainot logus, tie tiks aprīkoti ar gaisa pieplūdes vārstiem, kas nodrošina nepieciešamo gaisa pieplūdi ventilācijas sistēmas darbībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

O.Kukuts piebilst, ka šobrīd vēl tiek kārtoti pēdējie dokumenti, lai tuvākajā laikā energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāktos arī Garozas ielā 22 un 24.

“Mājām ir jābūt nosiltinātām līdz gada beigām. Līdzšinējā “Altum” atbalsta programma siltināšanas projektiem, kurā saņēmām finansējumu šo māju siltināšanai, ir noslēgusies, un jau ir izsludināta jauna. Lai mērķ­tiecīgi turpinātu māju atjaunošanu, piesaistot ERAF finansējumu, šobrīd cītīgi strādājam, lai varam iesniegt projektus arī jaunajā programmā. Triju māju projektus iepriekšējā programmā nepaguvām iesniegt, un šobrīd tiek koriģēti dokumenti un veikts pārrēķins, lai pretendētu uz atbalstu. Bet vēl piecām mājām tiek sagatavoti projekti dokumentu iesniegšanai “Altum”,” stāsta O.Kukuts.   

Drīzumā noslēgsies mājas Viestura ielā 19, Kalnciema ceļā 47, Kastaņu ielā 2A un divpadsmit stāvu ēkas Pasta ielā 34 renovācija. “Ir ļoti svarīgi sekot līdzi kvalitātei, lai būtu ievēroti visi tehnoloģiskie procesi. Daļu darbu ziemas laikā nevarēja veikt, līdz ar to tie bija atlikti uz siltāku laiku,” skaidro O.Kukuts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veiksmīgas dzīvokļu īpašnieku un JNĪP sadarbības rezultātā līdz šim Jelgavā atjaunotas 26 mājas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.