Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

#Spēkāno 2022: 1. janvārī stājas spēkā 223 tiesību akti

2022. gada 1. janvārī stāsies spēkā 223 tiesību akti, no tiem 32 likumi un 59 Ministru kabineta noteikumi, kas iepriekš publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Savukārt 97 tiesību akti, sākoties 2022. gadam, zaudēs spēku. Viena no būtiskākajām izmaiņām tiesību aktu pieejamības jomā – ar 1. janvāri visu pašvaldību saistošie noteikumi tiks oficiāli publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” (vietnē vestnesis.lv).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To paredz grozījumi likuma “Par pašvaldībām” 45. panta 5. daļā (spēkā no 01.01.2021.), kas noteic: “Valstspilsētas pašvaldības, kā arī novada domes saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu publicē oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis””. Strukturētā veidā tie pieejami likumi.lv: https://likumi.lv/ta/veids#domes

“Tas nozīmē, ka turpmāk visi ārējie normatīvie akti (likumi, Ministru kabineta noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi) tiks publicēti vienuviet – oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, kā arī sistematizētā un konsolidētā veidā tie būs ērti lietojami oficiālā izdevēja tiesību aktu vietnē likumi.lv,” uzsver oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstneša” Oficiālo publikāciju departamenta direktore Inese Luste.

Piemēram, šos tiesību aktus varēs atrast ar likumi.lv meklētāju, tie iekļaujas Administratīvās atbildības ceļvedī, katrs tiesību akts nākotnē būs aplūkojams ne vien aktuālajā redakcijā, bet pakāpeniski uzkrāsies arī to vēsturiskās redakcijas, informē oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”sabiedrisko attiecību speciāliste Adelīna Anna Ziemele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

31. decembrī iznācis oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” (pieejams vietnē vestnesis.lv) gada pēdējais laidiens ar oficiālajām publikācijām, noslēdzot 2021. gada oficiālo publikāciju izziņošanu. Gada pēdējā laidienā izsludināti 11 tiesību akti.

Līdz ar to ir noslēdzies to tiesību aktu saraksts, kas stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī. Tādu ir 223, kas ir vairāk nekā pērn, kad 1. janvārī stājās spēkā 138 tiesību akti.

“Neskatoties uz to, ka tradicionāli gada beigās oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” tiek izsludināts liels skaits tiesību aktu, arī šogad nodrošināsim, ka jau 1. janvārī vietnē likumi.lv visi tiesību akti būs aktualizēti atbilstoši jaunākajām izmaiņām”, skaidro oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” Oficiālo publikāciju departamenta direktore Inese Luste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oficiālās publikācijas 2021. gadā

Kopumā 2021. gadā iznācis 401 “Latvijas Vēstneša” laidiens (t.sk. 149 papildu laidieni) ar tiesību aktiem, oficiālo informāciju un paziņojumiem. Lai ārkārtējo situāciju laikā nodrošinātu tiesību aktu tūlītēju publicēšanu, vienas dienas laikā ir iznākuši pat četri oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” laidieni.

Šogad oficiālajā izdevumā publicēti:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • 4600 tiesību akti un oficiālā informācija, t. sk. 317 likumi, 898 Ministru kabineta noteikumi, 864 pašvaldību saistošie noteikumi;
  • 73 129 oficiālie paziņojumi (izsoles, mantojumu ziņas, privatizācijas ziņas, paziņojumi kreditoriem, vēstis par laulāto mantiskajām attiecībām u.c.), no tiem, piemēram, izsoles ieraksti – 4429.

Kādas izmaiņas gaidāmas 2022. gadā?

Viena no būtiskākajām izmaiņām 2022. gadā − ar 1. janvāri visu pašvaldību saistošie noteikumi tiks oficiāli publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. To paredz grozījumi likuma “Par pašvaldībām” 45. panta 5. daļa, kas noteic: “Valstspilsētas pašvaldības, kā arī novada domes saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu publicē oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis””.

Visi jaunie tiesību akti, kas iepriekš publicēti “Latvijas Vēstnesī”, vienkopus ir pieejami tiesību aktu vietnē likumi.lv. Saraksts vienmēr ir aktuāls, tas ir, līdz 2021. gada 31. decembrim tajā apkopota visa jaunākā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Kur meklēt skaidrojumus par gaidāmajām izmaiņām?

Noderīgi skaidrojumi par tiesiskā regulējuma izmaiņām pieejami LV portāla atvērumā “Spēka no 2022. gada janvāra”. Tajā līdz pat janvāra beigām regulāri papildināsies publikāciju skaits ar jauniem skaidrojumiem par tiesību aktiem un to izmaiņām.

Ieskatam daži:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LV portāls iedzīvotājiem ne tikai piedāvā noderīgus skaidrojumus par likumdošanas procesu un tiesisko regulējumu Latvijā, bet arī sniedz atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem sadaļā “E-konsultācijas”.

Savukārt žurnālā “Jurista Vārds” profesionāļiem ir pieejami tiesību ekspertu skaidrojumi un viedokļi par jauno normu interpretāciju un piemērošanu.

“Latvijas Vēstnesis” ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma (vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals, žurnāls “Jurista Vārds” / juristavards.lv).

Infografika: “Latvijas Vēstnesis”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.