Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Studija, kas pieejama ikvienam

Jelgavas Tautas gleznošanas studija, kas savu mājvietu izsenis ir radusi pilsētas kultūras namā, pērnā gada rudenī nosvinēja 65 gadu jubileju. Savā pastāvēšanas laikā studijā nomainījušās vairākas paaudzes. Pašlaik tajā aktīvi darbojas aptuveni 60 dažādu vecumu un profesiju pārstāvji, kuri ir sajutuši sevī mākslinieka dvēseli.
Studijas telpas ir atvērtas jebkuram cilvēkam, kurš vēlas iemēģināt roku glezniecībā. Studijas vadītāja Anda Buškevica “Zemgales Ziņām” pastāsta, ka “padomju laikā bija nostādne, ka uz studiju var nākt tikai cilvēki ar pieredzi zīmēšanā vai gleznošanā un pat bija jāiztur konkurss, bet vismaz pēdējos desmit gadus tā ir plaši pieejama jebkuram interesentam”. Pēc viņas pieredzes, ir cilvēki, kuri, sasniedzot brieduma gadus, saprot, ka grib sevi pilnveidot vai kā citādi realizēt, un glezniecība ir viens no veidiem, kā to izdarīt. “Tas ir kaut kas sirdij un dvēselei, var teikt, meditatīvs process,” uzsver A.Buškevica. Studijā darbi pamatā top eļļas tehnikā, bet ir arī akvareļi, pasteļi un akrils. Vadītāja stāsta, ka dalībnieki parasti paši izvēlas, kādā tehnikā strādāt: “Tie ir radoši meklējumi, mēģinot vienu vai otru tehniku. Ir arī īpašas autortehnikas, piemēram, studijas dalībnieces Tatjana Bāra un Anete Skreija ir iecienījušas strādāt ar faktūrām, bet Aīda Skalberga otas vietā izmanto irbulīšus.” Gados jaunākie studijas dalībnieki vairāk izvēlas gleznot abstrakcijas. Tomēr daudz arī tiek strādāts ainavas, portreta žanrā, iecienīta klusā daba, īpaši ziedu gleznojumi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.