Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiesā par kaimiņa zvērīgu nosišanu ar kruķi

Zemgales rajona tiesā Dobelē sākts izskatīt krimināllietu, kurā par sava kaimiņa slepkavību, kas izdarīta ar sevišķu cietsirdību, apsūdzēts Augstkalnes pagasta iedzīvotājs Vitolds Vitālijs Nelss. Apsūdzētais savu vainu noliedz, tāpēc lietā tiek veikta visu pierādījumu pārbaude.

Šī lieta ir viena no pirmajām, kuru Dobeles tiesā skata tiesnese Zita Studente. Tiesneses amatā Z.Studentei ir pietiekami liela pieredze, jo viņa šo darbu veic jau kopš 2015. gada. Pirms pāriešanas uz Dobeli Z.Studente strādāja Rīgas pilsētas tiesā.

Saskaņā ar V.Nelsam izvirzīto apsūdzību 2023. gada 12. janvāra vakarā viņš, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē, savā dzīvesvietā Augstkalnē pēc strīda ar Konstantīnu A., kas izcēlās kopīgas iedzeršanas laikā, dusmās tīši ar krāsns kruķi iesita ciemiņam pa galvu. Turpinot savas noziedzīgās darbības, kas bija vērstas uz slepkavības izdarīšanu, V.Nelss ar sevišķu cietsirdību, saprotot, ka nodara cietušajam sevišķas mokas un ciešanas, turpināja sist ar kruķi ne mazāk kā 40 reižu Konstantīnam pa galvu, kā arī pa rokām, ar kurām tas centās aizsargāt sevi. Šo sitienu rezultātā Konstantīnam tika nodarīti smagi miesas bojājumi, kas bīstami dzīvībai un bija viņa nāves notikuma vietā iemesls.

Pēc tam, kad prokurore Zanda Riekstiņa bija nolasījusi šo apsūdzību, tiesnese jautāja V.Nelsam, vai viņš saprot, kāda noziedzīgā nodarījumā tiek apsūdzēts. Vīrietis uz šo jautājumu atbildēja ar vienu vārdu: “Jā!” Kad tiesnese uzdeva jautājumu, kāda ir V.Nelsa attieksme pret apsūdzību, vai viņš atzīst savu vainu, tikpat pārliecinoši izskanēja atbilde: “Neatzīstu.” Izklausījās pat, ka pirms šī vārda pateikšanas apsūdzētais it kā iesmējās pie sevis. Kriminālprocesa likums nosaka, ka apsūdzētais tiek pratināts kā pēdējais – pēc cietušajiem un lieciniekiem.

Kāda šajā kriminālprocesā ir V.Nelsa aizstāvības taktika, pagaidām var tikai nojaust, lai gan jau pirmajā sēdē viņš cita starpā pateica šādus vārdus: “Es esmu gatavs atbildēt likuma priekšā par to, ka viņš (Konstantīns) nāca mani nogalināt, bet es tikai aizstāvējos.” Šajā krimināllietā par cietušo atzīta noslepkavotā vīrieša māte, kura pieteikusi morālā kaitējuma kompensāciju (3000 eiro) un materiālā kaitējuma kompensāciju (2000 eiro). Arī pieteiktās kompensācijas V.Nelss neatzina, teikdams: “Par tik, par cik es esmu invalīds, ļoti trūcīgs cilvēks, bez šaubām – neatzīstu.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.