Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiksimies Jelgavas pilsētas svētkos

Jelgavas pilsētas svētkus ieskandinās ar koncertiem, svētku gājienu un citām aktivitātēm visai ģimenei. Svētku devīze ir nemainīga – “Mēs esam Jelgava”. Plašākā programma paredzēta no 26. līdz 28. maijam, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku galvenā tradīcija ir gājiens, kas notiks piektdien, 26. maijā, pulksten 18, un tajā aicināti iesaistīties un sevi radoši parādīt uzņēmumi, iestādes, apvienības un biedrības, kā arī iedzīvotāji, apvienojoties draugu un radu pulkā. Pēc gājiena plaša koncertprogramma plānota Hercoga Jēkaba laukumā, kur līdz vēlai nakts stundai uzstāsies populāras grupas un izpildītāji – “Vintāža”, “Līvi”, Intars Busulis un “Abonementa orķestris” un citi.

Svētku svinēšana 27. maijā sāksies jau no rīta ar gadatirgu un pilsētas dziedošo, muzicējošo un dejojošo kolektīvu uzstāšanos vairākos pilsētas kvartālos.

Šogad svētkos atzīmējam nozīmīgu gadadienu – pirms 450 gadiem Jelgavai piešķirtas pilsētas tiesības un tā ieguva savu ģerboni – kronētu aļņa galvu uz aveņsarkana fona. Akcentējot šo notikumu, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs aicinās uz interaktīvu spēli “Pilsētas tiesībām un ģerbonim 450. Vai tu zini visu par savu pilsētu?”. Svētku programmā iesaistīsies arī citas pašvaldības iestādes, piemēram, Jelgavas Pilsētas bibliotēka, jaunrades nams “Junda”, bet Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicinās uz vecpilsētas kvartālu – Jelgavas Vecpilsētas māju un Dzīvesziņas un arodu sētu. Vakara koncertprogramma Hercoga Jēkaba laukumā paredzēta arī sestdien ar “Labvēlīgo tipu” un “Mākoņstūmējiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt svētdien, 28. maijā, kad uz Ā. Alunāna teātra izrādi Uzvaras parkā būs gaidīti bērni, notiks balle senioriem, varēs vērot buru laivu regati un daudz ko citu. 

23. maijā tiks godināti pilsētas zelta un dimanta pāri, bet 24. maijā notiks Jelgavas skolēnu un pedagogu sveikšana, savukārt pilsētas augstākie apbalvojumi “Goda zīme” un “Goda raksts” tiks pasniegti 25. maijā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.