Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tornī skatāma foto izstāde “Zemgaļu un sēļu zeme”

Gandrīz trīsdesmit krāšņas, dažādu autoru lielformāta fotogrāfijas, kas apkopotas tematiskā izstādē ar kopīgu nosaukumu “Zemgaļu un sēļu zeme”, būs skatāmas Jelgavā, Svētās Trīsvienības baznīcas tornī līdz 31. maijam, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes rīkotāji ir centušies radīt saistošu, ar mūsdienīgiem tehnoloģiskiem risinājumiem piepildītu stāstu par zemgaļu un sēļu sentautu identitātes un rakstura sakņojumu Latvijas zemē. Mūsdienās visspilgtāk tas izpaužas saglabātajās vēstures liecībās, pārmantotajās tradīcijās, amatu prasmēs un kultūrvēsturiskajā ainavā.

Izstādē katrai no fotogrāfijām būs pievienota īsa anotācija, kas raksturo ne vien attēlā redzamo apskates objektu, bet sniedz arī informāciju par konkrētajā objektā vai tā apkaimē piedāvātajiem tūrisma pakalpojumiem.

Apmeklētājus gaida sastapšanās gan ar pazīstamiem, tūristu iecienītiem objektiem, gan ar mazāk zināmām vietām. Izstādē būs redzama mūsdienīga 3D animācija, kas vizualizē 13. gadsimta Tērvetes un Sēlpils pilskalna arheoloģisko kompleksu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp attēliem varēs ieraudzīt Dignājas, Stupeļu, Mežotnes, Dobes jeb Incēnu pilskalnu, ainas no Zemgaļu svētku norisēm Tērvetē, rast priekšstatu par nostāstos un teikās minēto Meļķitāru muldakmeni, Saltupju svētavotu. Tāpat iedvesmu ceļojumiem varēs iegūt aplūkojot fotouzņēmumus no bioloģiskās apskates saimniecības “Boļāni”, zemnieku saimniecības “Vaidelotes”, biedrības “Ūdenszīmes” Pļavas muzeja ekspozīcijas, Dobeles Amatu mājas un Zasas amatniecības centra “Rūme”, Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļas “Sēļu sēta” un Jelgavas novadā daudzinātā Lolitas Duges Piparmētru namiņa un vēl citiem ievērības vērtiem, “Baltu ceļā” sastopamiem tūrisma objektiem.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020. gadam projekta LLI-447 “Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta “Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana” (Explore Balts) atbalstu.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.