Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ukraiņi ir motivēti apgūt latviešu valodu

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Ukrainas civiliedzīvotāji joprojām var pieteikties bezmaksas latviešu valodas kursiem. Dažām grupām mācības jau ir sākušās, bet pieteikšanās turpinās, informē ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācās ne tikai klasē

20. martā mācības sāka viena, bet 22. martā – otra 15 cilvēku grupa. Kursu ilgums ir 120 stundas, tie notiek divas reizes nedēļā, rīta un vakara grupās klātienē. Tie, kuri mācības sāk tagad, tās beigs 28. jūnijā.

Programma nodrošinās bezmaksas latviešu valodas mācības 120 stundu apjomā valodas apguves iesācējiem A1 un A2 līmenī un ietver tādu prasmju apgūšanu kā klausīšanās, lasīšana, runāšana un rakstīšana saziņai vienkāršās ikdienas situācijās.

“Mēs ne tikai mācām latviešu valodu, bet Ukrainas iedzīvotājus arī vedam ekskursijās, lai sniegtu ieskatu kultūras dzīvē, lai viņi saprastu sociālo un kultūras vidi. Apmeklējam muzeju, torni,” piebilst A.Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgava pirmā

Jelgava bija viena no pirmajām pilsētām valstī, kas pagājušajā gadā sāka organizēt latviešu valodas apguvi. “2022. gadā kā pašvaldības iestāde mācīt ukraiņiem latviešu valodu sākām jau no marta vidus, tikko Latvijā ieradās pirmie bēgļi no Ukrainas. Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) programmas ar finansējumu no valsts budžeta tad vēl nebija. Pirmie 48 Ukrainas civiliedzīvotāji apguva latviešu valodu,” atceras A.Vanaga.

No pagājušā gada 13. jūnija līdz 15. decembrim ZRKAC Ukrainas civiliedzīvotāji apguva latviešu valodas pamatus SIF valsts budžeta finansētajā programmā “Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem”. Tika nokomplektētas septiņas grupas ar 15 dalībniekiem katrā, kopā 105 cilvēkiem. Vienai grupai mācības tika organizētas attālināti, pārējām sešām grupām tās notika klātienē ZRKAC.

Kursu dalībniekiem bija iespēja piedalīties bezmaksas latviešu valodas mācībās 120 stundu apjomā, saņemot apliecinājumu par A1 valodas prasmes apguves pakāpi. Tāpat latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem bez maksas piedāvāja arī mācību centrā “Buts”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sāk vienu līmeni, beidz citu

“Pagājušogad mums bija tādi Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri latviešu valodu sāka apgūt A1 līmenī no nulles, bet pēc četriem mēnešiem nokārtoja A2 līmeni. Šogad arī A2 līmeni var apgūt.

Ukraiņi pamatā ir ļoti motivēti. Pie mums nāca cilvēki ar pedagoģisko un medicīnisko izglītību, kuri latviešu valodu mācījās, lai varētu strādāt savā profesijā. Protams, katrs cilvēks valodu apgūst citā tempā, vecākiem cilvēkiem iet grūtāk.

Ar pašvaldības atbalstu pagājušogad ZRKAC notika arī kursi ukraiņu skolēniem, kuri latviešu valodu apguva mācību atbalstam. Bērni un pusaudži nāca no skolām un mācījās latviešu valodu, lai labāk varētu apgūt mācību priekšmetus un integrēties,” stāsta A.Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesentiem jāpiesakās ZRKAC, Jelgavā, Svētes ielā 33.

Lai pieteiktos, Ukrainas civiliedzīvotāji vai viņu atbalsta personas Latvijā aicinātas zvanīt pa tālruni 63012159, 29222737, 26602618 vai rakstīt uz e-pastu: talakizglitiba@zrkac. jelgava.lv.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”.

#SIF_MAF2022

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.