Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vakar Zemgalē dzēsti 7 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laikā no 20. aprīļa pulksten  6.30 līdz 21. aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar Zemgalē dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki:

  • Jelgavas novadā – Glūdas pagastā 150 m2 un 50 m2 platībā;
  • Jēkabpils novadā – Daugavsalas ielā Jēkabpilī 1000 m2 platībā, Aknīstes pagastā 3 hektāru platībā, Kalna pagastā kūla un zari 1005 m2 platībā, Dignājas pagastā kūla un šķūņa siena 505 m2 platībā, Jēkaba ielā Jēkabpilī kūla un atkritumi 705 m2 platībā, Krustpils pagastā 200 m2 platībā, Zvanītāju ielā Jēkabpilī 300 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir sakopt savu īpašumu, tajā skaitā, pļaujot zāli, lai neveidotos kūla, kā arī 10 m plata joslu ap ēkām attīrīt no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Papildus vairākas pašvaldības savos saistošajos noteikumos ir definējušas teritorijas sakopšanas prasības, piemēram, pieļaujamo zāles augstumu, tās pļaušanas biežumu utt. VUGD aicina iedzīvotājus iepazīties ar saviem pienākumiem teritorijas sakopšanas jomā un tos pildīt, lai novērstu kūlas degšanu.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz Pasta ielu Jelgavā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā uz plīts bija piededzis ēdiens, kura rezultātā dzīvoklī nostrādāja dūmu detektors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ap desmitiem vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Līvbērzes pagastu, kur no vienstāva neapsaimniekotas ēkas sabrukušajām konstrukcijām atbrīvoja vienu bojāgājušo. Glābšanas darbi norisinājās divas stundas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.