Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vasaras saulgrieži un gada garākā diena būs 21.jūnijā

Šogad vasaras saulgriežu brīdis būs otrdien, 21.jūnijā, pulksten 12.13, liecina informācija portālā “timeanddate.com”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21.jūnijs būs gada garākā diena, savukārt gada īsākā nakts būs nakts no otrdienas uz trešdienu. Tā kā saulgriežu moments 21.jūnijā būs tuvu pusdienlaikam, nakts garuma atšķirība 20.-21.jūnijā un 21.-22.jūnijā būs minimāla.

Vasaras saulgriežos saule sasniedz lielāko attālumu uz ziemeļiem no debess ekvatora un Zemes ziemeļu puslodē iestājas astronomiskā vasara.

Meteoroloģiskā vasara, kas ir periods ar diennakts vidējo gaisa temperatūru caurmērā augstāku par +15 grādiem, Latvijas lielākajā daļā sākās 6.jūnijā, kas ir agrāk nekā ierasts, bet četras dienas vēlāk nekā pirms gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saulgriežu dienas garums Rīgā būs 17 stundas un 52 minūtes, pārējā Latvijā – no 17 stundām un 33 minūtēm Augšdaugavas novada dienvidos līdz 18 stundām un 12 minūtēm Valmieras novada ziemeļos.

Gada īsākās nakts ilgums Rīgā būs sešas stundas un astoņas minūtes, citviet valstī – no piecām stundām un 48 minūtēm valsts tālākajā ziemeļu punktā, Valmieras novadā pie Igaunijas robežas, līdz sešām stundām un 28 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā, Augšdaugavas novadā pie Lietuvas un Baltkrievijas robežas.

21.jūnijā Rīgā saule lēks pulksten 4.29, rietēs pulksten 22.21. Visagrāk – pulksten 4.10 – saule lēks Latvijas galējos ziemeļaustrumos, Alūksnes novada Pededzes pagastā, savukārt visvēlāk – pulksten 4.48 – saule lēks Latvijas dienvidrietumos, jūras piekrastē Dienvidkurzemes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Agrākais saulriets saulgriežos gaidāms valsts dienvidaustrumos, kur Baltkrievijas pierobežā saule rietēs jau pulksten 21.58, bet vēlākais saulriets būs ziemeļrietumos, kur pie jūras Ventspils novadā saule rietēs pulksten 22.36.

Pēc saulgriežiem naktis kļūs arvien garākas, bet dienas – īsākas. 22.jūnijā dienas garums būs par četrām sekundēm īsāks, Pēterdienā saule spīdēs piecas minūtes mazāk, bet pēc mēneša dienas garums būs sarucis par stundu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.