Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Velobraucienā “Vasarsvētki” pulcējas ap 300 dalībnieku

Sportiskā un pozitīvā gaisotnē Jelgavā jau 18. reizi aizvadīts ikgadējais velobrauciens “Vasarsvētki”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kad piedalījos pirmo reizi, pasākumā startēja ievērojami mazāk dalībnieku, bet tagad – piedalās vairāki simti ļaužu. Tas pasākumam piešķir pavisam citu atmosfēru. Mirklis, kad uz starta brauciena gatavībā stāv ievērojams pulks cilvēku, ir īpašs un iedvesmojošs”, stāsta Viktorija.

Daudzi velobrauciena dalībnieki mazākās atvases veda bērnu krēsliņos vai speciālās velopiekabēs. “Mums šis velobrauciens ir kļuvis par ģimenes tradīciju. Neesam izlaiduši ne vienu gadu, piedalāmies jau 18. reizi.  Jauki, ka šoreiz ir nomainīts velobrauciena maršruts, jo Jelgava ir skaista pilsēta – bagāta ar kultūrvēstures un dabas ainavām”, saka Agnese.

“Braucienam un sportiskai svētdienai mūs pamudināja lieliskie laikapstākļi. Nodomājām, kāpēc ne? Tā nu saņēmāmies un devāmies kopīgā piedzīvojumā”, smaidot atklāj Liene, kas braucienā piedalās kopā ar vīru un meitu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Velobraucienam šogad pievienojās arī grupa, kas aizrāvusies ar skrituļošanu. “Mums patīk kustība, ātrums un kopā būšana. Nolēmām pievienoties velobraucienam, parādod apkārtējiem, ka labs pārvietošanās veids pilsētā ir arī skrituļošana. Daudziem skrituļslidas saistās ar bērnības atmiņām par jautri pavadītu laiku, bet šodien arvien biežāk pieaugušie izvēlas skrituļslidas. Braukšana ar skrituļslidām ir labs kardiotreniņš”, saka Maksims.

Velobrauciena maršruts veda pa Lapskalna ielu–Zvejnieku ielu–Satiksmes ielu–Ganību ielu–1. līniju–Dobeles šoseju–Siena ceļu–Miezītes ceļu–Vītolu ceļu–Sniega ielu–Dambja ielu–Krišjāņa Barona ielu–Uzvaras ielu un noslēdzās Uzvaras parkā. Velobrauciena kopējais maršruts bija teju desmit kilometrus garš.

pasākumaa mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicināt Jelgavas velokustības attīstību un sabiedrības saliedētību, kā arī informēt par velosipēdistu drošas pārvietošanās iespējām Jelgavas pilsētas ielās. Pasākumu organizēja biedrība “Jelgavā 21. gadsimts” un pašvaldības iestāde “Sabiedriskais centrs” ar Jelgavas pašvaldība finansiālu atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Divriteni var uztvert dažādi – vienam tas ir transporta līdzeklis, citam sportošanas veids, bet vēl kādam izklaide. Taču reizi gadā riteņbraukšanas entuziasti Jelgavā sanāk kopā un vienoti dodas kopīgā velobraucienā. Brauciena 18. gadadiena nozīmē, ka velobrauciens kļuvis par īstu tradīciju. Ātrums šajā braucienā nav noteicošais un netiek vērtēts. Galvenais, lai visi velobrauciena dalībnieki finišu sasniedz labā noskaņojumā,” teic Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. 

Brauciena noslēgumādalībniekus sagaidīja pārsteigumi, jautras aktivitātes un apbalvošana. Velobraucēji, kuri ieguva četras kontrolpunktu atzīmes, piedalījās loterijā. Izlozes kārtībā galveno balvu – velosipēdu – ieguva piecgadīgais Edgars Šteinarts.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.