Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vietējiem vieglatlētiem septiņas medaļas

SUDRABS šķēpmetējam Artim Čakšam (pa kreisi).

Divu dienu garumā Jelgavā lietainos laikapstākļos aizvadītas Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) “Sportland” kausa izcīņas sestā jeb noslēdzošā posma sacensības, kas paralēli bija arī pilsētas čempionāts un trenera Ulda Samsona piemiņas balvas izcīņa vieglatlētikā. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu (BJSS) un Jelgavas novada Sporta centru (JNSC) kopumā pārstāvēja 23 sportisti, izcīnot sešas dažāda kaluma medaļas. Vienu godalgu pievienoja arī jelgavniece, kura pārstāv ārvalstu klubu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas vieglatlēti Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā sacentās 12 no 17 piedāvātajām disciplīnām. 3000 metru kavēkļu skrējienā ar laiku 13:03.64 minūtes zelta medaļu kaklā kāra 18 gadu vecā Albertīna Rudņeva (BJSS). Jāmin gan, ka viņa bija vienīgā šīs distances veicēja starp sievietēm. Pie augstākā kaluma godalgas tika arī diska metēja Dace Šteinerte (45,45 m), kura ir no Jelgavas, taču pārstāv Itālijas sporta klubu “GS Valsugana Trentino.” Tas nozīmēja, ka D.Šteinerte ieguva arī Jelgavas trenera Ulda Samsona piemiņas balvu, par kuru tradicionāli cīnās diska metēji sieviešu un vīriešu konkurencē.

DISKA METĒJA Dace Šteinerte izcīnīja Ulda Samsona piemiņas balvu.
ALBERTĪNA RUDŅEVA bija vienīgā dalībniece 3000 metru kavēkļu skrējienā.

Sudraba medaļas izcīnīja divi JNSC pārstāvji – šķēpmetējs Artis Čakšs, kurš šķēpu raidīja 66,49 metrus tālu (tikai 14 cm mazāk nekā pirmā vieta), un diska metējs Oskars Vaisjūns ar 47,55 metriem. Ar jaunu personīgo rekordu trīssoļlēkšanā (12,16 m) uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa 17 gadu vecā Jana Andersone (JNSC). Ar 31,76 metrus tālu vesera metienu trešo vietu izcīnīja arī vien 14 gadu vecā Una Spriņģe (JNSC), kā arī Maksims Korotkovs (BJSS), kurš lodi aizgrūda 11,75 metru tālumā.

ARTA ČAKŠA šķēps lidoja 66,49 metrus tālu.
FOTO: GUNTIS BĒRZIŅŠ

Pēc finiša “Ziņas” sazinājās ar sudraba godalgu ieguvušo šķēpmetēju A.Čakšu, kurš savu sniegumu novērtēja kā ļoti labu, ņemot vērā, ka nopietnas traumas dēļ izlaista visa pagājušā sezona. “Pamazām sāk uzlaboties tehniskais izpildījums, un esmu priecīgs, ka varu konkurēt ar lielāko daļu no pieaugušajiem. Žēl, ka šoreiz pēdējā sacensību metienā tiku pārmests par pāris centimetriem, kas zaga man pirmo vietu, tomēr tas ir kā papildu dzinulis sasniegt daudz labākus rezultātus, lai nebūtu jādomā par centimetriem,” stāsta viens no Jelgavas medaļniekiem. Arta gatavošanās šobrīd ir vērsta uz Latvijas čempionātu vieglatlētikā, kas 25. un 26. jūnijā norisināsies Valmierā. Tas bija viens no iemesliem, kāpēc dzimtajā pilsētā netika sasniegts maksimāli labākais rezultāts: “Es zinu, ka varu mest daudz tālāk, vienīgi tas prasa vēl nedaudz laika un meistarības, kā arī šobrīd tikai atkopjos no traumas.” 20 gadu vecais sportists atzīst, ka pirmais gads pieaugušo konkurencē ir grūts, taču ir drošs, ka ir visai labā līmenī, un viss virzās uz priekšu pareizajā virzienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības organizēja LVS sadarbībā ar Sporta servisa centru, Jelgavas BJSS un Jelgavas Vieglatlētikas klubu.

Teksts: Tomass Neuss-Lucs

Foto: jelgava.lv

JANA ANDERSONE trīssoļlēkšanā ar personīgo rekordu ieņēma 3. vietu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.