“Zemgale/LLU” atklāj sezonu bez vārtu guvumiem (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” atklājot jauno “Optibet” hokeja līgas regulāro čempionātu, savās mājās nespējā gūt nevienus vārtus un piedzīvoja zaudējumu pret “Mogo/LSPA” ar rezultātu – 0:3 (0:0; 0:2; 0:1).

Pēc kardinālām politiskām izmaiņām pasaulē “Zemgale/LLU” jaunajā sezonā uzņēmās jaunu lomu – kalpot par Latvijas U-20 valstsvienības bāzes komandu. Vidējais spēlētāju vecums komandā – 21 gads.

Jelgavnieki pirmajā spēlē parādīja, ka spēj spēlēt strukturēto hokeju un ir labā fiziskā formā. No trūkumiem var minēt pieredzes trūkumu cīņās ar pieaugušajiem, kas brīžiem izpaudās ar kavēšanos lēmumu pieņemšanā. Lai gan šis trūkums nedeva nekādas lielas priekšrocības pretiniekam.

Pirmajā trešdaļā abas komandas cīnījās vienādā līmenī un neskatoties uz divām iespējām katrai spēlēt vairākumā, neviena no tām pie vārtu guvuma netika. Hokejisti parādīja saistošu cīņas sparu un saglabāja vārtu gūšanas momentus nākamajām trešdaļām.

Otrās trešdaļas sākumā “Zemgale/LLU” uzreiz nonāca mazākumā, kura lielāko daļu spēja nosargāt neskartus. Mazākuma noslēgumā viesu uzbrucējs Toms Opelts uzmeta ripu virsū vārtsargam Ērikam Vītolam, kurš nobloķēja metienu un centās nogulties uz ripas. Diemžēl nofiksēt to neizdevās un kopā ar vārtsargu tā tika iestumta vārtos – 0:1.

Trešdaļas turpinājumā jelgavnieki mēģināja pārņemt spēles iniciatīvu un tam palīdzēja pretinieku nonākšana mazākumā. Diemžēl ripu “Mogo/LSPA” vārtsarga Henrija Anča vārtos ieraidīt neizdevās.

Trešdaļas noslēgumā “Zemgale/LLU” spēlētāji nedaudz samazināja savu koncentrēšanos, kas ļāva uzbrucējam Kārlim Ozoliņam uzmest ripu uz vārtu pusi. Tā skāra kādu no spēlētājiem un rikošetā ielidoja vārtos – 0:2.

Trešajā trešdaļā jelgavnieki dažbrīd pat pārņēma spēles iniciatīvu, bet nekādi nespēja ieraidīt ripu pretinieku vārtos. Spēles nogriežņa beigās “Mogo/LSPA” nopelnīja noraidījumu un jelgavnieku galvenais treneris Artis Ābols izlēma aizvietot vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju.

Lielo vairākumu “Zemgale/LLU” hokejisti neizmantoja, bet rīdziniekam Mārtiņam Šulcam izdevās ieraidīt ripu tukšos vārtos – 0:3.

Jelgavas jaunie hokejisti parādīja, ka viņi nemaz nebaidās spēlēt ar pieredzējušiem spēlētājiem un tas dod cerības uz aizraujošo cīņu nākamajā spēlē, kura tiks aizvadīta 7. septembrī, kad Jelgavā viesosies “Dinamo Rīga” ar savu jaunu sastāvu.

Vārtu guvēji: 22:08 Toms Opelts – vairākums; 39:44 Kārlis Ozoliņš (Mackevics, Lipsbergs); 57:23 Mārtiņš Šulcs – mazākums.

Metieni: “Zemgale/LLU” 26:22 “Mogo/LSPA”

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi: 1 Rihards Cimermanis, 70 Ēriks Vītols; Aizsargi: 84 Edgars Dīķis (C), 28 Renarts Džerods Alksnis, 88 Renārs Kārkls, 89 Iļja Grekovs, 8 Gustavs Krūmiņš, 18 Daniels Goršanovs, 2 Harijs Brants; Uzbrucēji: 97 Ričards Bernhards, 19 Artūrs Homjakovs, 29 Roberts Baranovskis, 91 Ričards Rihards Fomins, 7 Rainers Rullers, 14 Rainers Dārziņš, 17 Gustavs Millers, 9 Kristaps Kristiņš, 13 Kristaps Roķis, 72 Kevins Strādnieks, 33 Dāniels Andersons, 23 Roberts Petrovičs, 93 Kristers Brauns.

“Mogo/LSPA”: Vārtsargi: 31 Kārlis Beķeris-Brīvkalns, 33 Henrijs Ančs; Aizsargi: 29 Dario Mackevics, 75 Gustavs Bergs, 10 Harijs Šmits, 27 Renārs Demiters, 9 Krišjānis Rēdlihs, 55 Krišs Lipsbergs; Uzbrucēji: 8 Renārs Kamergrauzis, 88 Rûdolfs Maslovskis, 26 Ernests Krūms, 18 Zigmārs Reinis Zīle, 43 Mārtiņš Šulcs, 12 Artūrs Ozoliņš, 14 Aleksandrs Biškins, 52 Rodrigo Strautiņš, 41 Niks Zīle, 34 Rihards Liģis, 16 Toms Opelts, 17 Elviss Želubovskis, 21 Patriks Trasūns, 25 Kārlis Ozoliņš.

Galvenie tiesneši: Andris Ansons, Andrejs Kudrjašovs.
Līnijtiesneši: Dāvis Zunde, Agris Ozoliņš.