“Zemgale/LLU” atņem punktu “Mestis” līgas līderiem (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukuma spēlē Somijas pilsētā Espo pēcspēles metienos piekāpās “Mestis” līgas čempionāta līderiem “Kiekko-Espoo” ar rezultātu 2:3 (1:1; 0:0; 1:0; 0:0; 0:1).

Jelgavnieki pēc iepriekšējām divām spēlēm palika Somijā un tāpēc lielas izmaiņas komandas sastāvā nepiedzīvoja. Treneris Igors Ļebedevs trešajā uzbrucēju virknējumā nomainīja uzbrucēju Rihardu Merteni pret Kevinu Strādnieku, kā arī apmainīja vietām aizsargu pārus otrajā un trešajā virknējumā. Vārtu aizsardzība tika uzticēta Ērikam Vītolam.

Toties lielu pārsteigumu visiem sagādāja “Zemgale/LLU” fani, kuri no Jelgavas un citām Latvijas pilsētām bija ieradušies uz Espo. Latviešu fani arī šeit pierādīja, ka viņu varbūt nav daudz, bet viņi būs skaļākie. Pateicoties atbalstam, hokejisti varēja justies kā mājās un tas dzina viņus uz panākumu.

Jelgavas hokeja fani Espo pilsētas arēnā | Foto: Kiekko-Espoo

Pirmā trešdaļa iesākās ar savdabīgu komandu iepazīšanos vienai ar otru, meklējot vājos posmos pretinieka rindās. “Kiekko-Espoo” nācās sastapties ar jelgavnieku precīzu spēli aizsardzībā un pārliecinātu vārtsargu, kas iespējams viņus nedaudz samulsināja.

Pirmās trešdaļas izskaņā laukuma saimnieki ieguvu pārsvaru ripas kontrolē un zaudēja koncentrāciju uz aizsardzību. “Zemgale/LLU” otrais uzbrucēju virknējums devies ātrā pretuzbrukumā un lika Espo hokejistiem savilkties pie saviem vārtiem.

Artūrs Homjakovs pamanīja, ka aizsarga pozīcijā spēlējošais uzbrucējs Kristers Brauns palicis viens pats aizsardzības laukuma vidū un atdeva viņam piespēli. Kristers nekavējās uz raidīja ripu vārtu tālajā, augšējā stūrī, atklājot spēles rezultātu – 1:0.

Divas ar pusi minūtes vēlāk “Kiekko-Espoo” spēlētājiem izdevās nostiprināties jelgavnieku aizsardzības zonā, kur laime uzsmaidīja Atro Lepenenam. Viņš raidīja ripu uz Ērika Vītola kājsargiem brīdī, kad Ēriks pārvietojās no vārtu stūra un pamanījās trāpīt mazā spraugā starp kājsargiem – 1:1.

Otrajā trešdaļā laukuma saimnieki plaši izmantoja tuvā soliņa priekšrocības un pārsvarā kontrolēja ripu. “Zemgale/LLU” hokejisti kopā ar vārtsargu Ēriku Vītolu turpināja pārliecinoši spēlēt aizsardzībā un atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Neviena no komandām šajā trešdaļā vārtus neguva.

Trešajā trešdaļā jelgavnieki efektīvi mazināja “Kiekko-Espoo” otrajā trešdaļā iegūto iniciatīvu, teicami spēlējot gan savā aizsardzības zonā, gan laukuma vidū. Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” uz mirkli atstāja bez uzraudzības rezultatīvāko pretinieku spēlētāju Tommi Huhtala, kurš savu komandu ar precīzu metienu no ūsiņām izvirzīja vadībā – 1:2.

Bet ledus saimnieku prieki ilga tikai vienu minūti. Uzbrucējs Kristaps Roķis spēja pārsteigt pretiniekus ar precīzu metienu bijušā “Jokkerit” komandas vārtsarga Valteri Ignatjeva sargātos vārtos – 2:2.

Spēles papildlaikā neviena no komandām vārtus neguva, un spēles iznākums tika izšķirts pēcspēles metienos. Vienīgos vārtus piecu metienu sērijā izdevās gūt “Kiekko-Espoo” uzbrucējam Joni Pīponenam – 2:3.

Jelgavnieki šajā spēlē guva vienu punktu un rīt, otrajā savstarpējā spēlē, mēģinās izcīnīt vairāk punktus.

“Kiekko-Espoo” – “Zemgale/LLU” 3:2 PSM (1:1; 0:0; 1:1; 0:0; 1:0)

Vārtu guvēji: 15:52 Kristers Brauns (Homjakovs, Bernhards); 18:36 Atro Leppänen (Rantaeskola, Pylkkänen); 52:22 Tommi Huhtala (Lemetyinen, Pylkkänen); 53:27 Kristaps Roķis (Goršanovs, Strādnieks); pēcspēles metienos – Joni Piipponen.