“Zemgale/LLU” – Baltijas hokeja čempioni (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda piektajā “Optibet” Baltijas līgas fināla spēlē ar rezultātu 5:1 (2:0; 2:0; 1:1) pieveica “Mogo/LSPA” un pirmo reizi kļuva par Baltijas čempioniem, ka arī otro reizi pēc kārtas par Latvijas čempioniem.

“Zemgale/LLU” komandas sastāvs uz šo spēli nepiedzīvoja izmaiņas, savukārt rīdziniekiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt aizsargi Renārs Kamergrauzis un Dario Mackevics, tāpēc sastāvā atgriezās aizsargs Harijs Šmits un uzbrucējs Rodrigo Strautiņš.

Varēja paredzēt, ka “Mogo/LSPA” šoreiz nespēlēs no aizsardzības, jo tādā veidā panākt uzvaru viņiem būtu maz izredžu. Savukārt priekš “Zemgale/LLU” tas atvēra iespējas izmantot savas prasmes ripas kontrolē, kas palielināja vārtu gūšanas iespējas.

Pirmās trešdaļas otrās puses sākumā jelgavnieki izmantoja savu priekšrocības, kad jauno hokejistu Kristapa Kristiņa un Rainera Rulles izspēli ar vārtu guvumu noslēdza Gustavs Millers – 1:0.

“Mogo/LSPA” pēc zaudētiem vārtiem nonāca lielā mazākumā, kuru “Zemgale/LLU” labā izmantoja uzbrucējs Ričards Bernhards – 2:0.

Otrā trešdaļa iesākās ar līdzīgu spēles scenāriju un jau trešajā minūtē Gustavs Millers ātrā uzbrukumā izvirzīja Raineru Rulleru, kurš no laukuma labās malas atdeva perfektu piespēli uz laukuma centru Kristapam Kristiņam, kurš aci pret aci ar vārtsargu Henriju Anču bija precīzs – 3:0.

“Zemgale/LLU” vārtsargam Ērikam Vītolam arī nācās biežāk iesaistīties cīņā, jo rīdzinieki mēģināja dažādiem veidiem lauzt spēles gaitu. Trešdaļas izskaņā viņu centienus pamatīgi samazināja aizsargs Renarts Džerods Alksnis, kurš pieslēdzās uzbrukumam un pēc Daniela Andersona filigrānās piespēlēs panāca rezultātu – 4:0.

Otrās trešdaļas izskaņā “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns lika lietā pēdējo iespēju spēles ritējuma maiņai – vārtsarga vietā laida laukumā sesto spēlētāju. To pašu viņš izdarīja arī trešās trešdaļas sākumā, bet šo iespēju izmantoja Kaspars Ziemiņš, kurš apsteidza pretinieku aizsargu un ieraidīja ripu tukšos vārtos – 5:0.

Rīdzinieki, atšķirībā no pirmās un otrās trešdaļas, pēdējo nogriezni aizvadīja ar agresīviem un ātriem uzbrukumiem. Aizsarga Krišjānim Rēdliham ar tālu metienu no zilās līnijas, izdevās pārspēt vārtsargu Ēriku Vītolu, bet tas bija vienīgais “Mogo/LSPA” panākums šajā spēlē – 5:1.

“Zemgale/LLU” izcīnīja savu ceturto uzvaru fināla sērijā un otro gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempioniem. Ņemot vērā, kā ar šo sezonu sacensības ir arī Baltijas čempionāts, tad jelgavnieki vienlaicīgi kļuva par reģiona pirmajiem uzvarētājiem.

Jelgavas hokeja komandas kapteinis Gatis Gricinskis no “Latvijas Hokeja federācijas” priekšsēdētāja Aigara Kalvīša rokām saņēma ne tikai uzvarētāju kausu, bet arī izslēgšanas kārtas vērtīgākā spēlētāja piemiņas apbalvojumu. Jelgavnieku kapteinis izslēgšanas kārtas 12 spēlēs guva 6 vārtus un atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

“Zemgale/LLU” vadībā jau svētku dienā sāka plānot nākošās sezonas norisi, jo jelgavnieki arī nākošajā sezonā piedalīsies gan Baltijas, gan Somijas “Mestis” līgā. Protams komanda arī otro reizi piedalīsies Kontinentāla kausa izcīņas turnīrā.

Komandas direktors Aivars Zeltiņš pozitīvi skatās uz nākotni, jo sezona laikā ir iegūta vērtīga pieredze un ir skaidrs, kādās sacensībās komanda piedalīsies. Šīs sezonas sākumā, komanda tikai pēdējā brīdī uzzināja, ka piedalīsies “Mestis” līgā. Tas stipri apgrūtināja sastāva komplektēšanu, ka arī daudzu organizatorisko jautājumu risināšanu.

“Mogo/LSPA” – “Zemgale/LLU” –  1:5 (0:2; 0:2; 1:1)

Sērijas rezultāts: 1:4

Vārtu guvēji: 11:32 Gustavs Millers (Kristiņš, Rullers); 14:18 Ričards Bernhards (Millers, Karaša) – lielais vairākums; 22:25 Kristaps Kristiņš (Rullers, Millers); 38:53 Renarts Džerods Alksnis (Andersons, Roķis); 40:36 Kaspars Ziemiņš – tukšos vārtos; 43:38 Krišjānis Rēdlihs (Bērziņš).

Komandu sastāvi

“Mogo/LSPA”:  vārtsargi – Henrijs Ančs (vārtos), Kārlis Beķeris-Brīvkalns; aizsargi – Krišjānis Rēdlihs, Harijs Šmits*, Renarts Bērziņš, Krišs Lipsbergs, Gustavs Bergs, Mārtiņš Porejs; uzbrucēji – Artūrs Ozoliņš, Aleksandrs Biškins, Toms Opelts, Elviss Želubovskis, Zigmārs Reinis Zīle, Patriks Trasūns, Kārlis Ozoliņš, Ernests Krūms, Niks Zīle, Mārtiņš Šulcs, Rodrigo Strautiņš*, Reinis Mārtiņš Lejnieks, Rolands Strautiņš, Rūdolfs Maslovskis; galvenais treneris – Ģirts Ankipāns.

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; aizsargi – Harijs Brants, Patriks Seilis, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs, Haralds Rauls Slišāns, Renarts Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; uzbrucēji – Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Kristaps Roķis, Kristers Brauns, Gustavs Millers, Artūrs Homjakovs, Kasparas Ziemiņš, Daniels Andersons, Pēteris Purmalis, Artūrs Karaša, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Ričards Bernhards; galvenais treneris – Artis Ābols.