“Zemgale/LLU” nenosargā pārsvaru pār Alpu līgas līderiem

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa trešās kārtas “E” grupā spēles papildlaikā piekāpās Alpu līgas līderiem “Acroni Jesenice” (Slovēnija) ar rezultātu 2:3 (0:0; 1:0; 1:2: 0:1). Vārtus jelgavnieku rindās guva Kevins Strādnieks un Kristaps Roķis.

“Zemgale/LLU” Kontinentāla kausa izcīņā startēja ar savu ierasto “Mestis” līgas sastāvu, uzreiz ierodoties no spēlēm Somijas pilsētā Turku. Jaunākās turnīra komandas spēlētājiem tik intensīvs spēļu grafiks ir pirmo reizi un vairo to pieredzi nākotnes cīņām.

Spēle iesākās ar “Acroni Jesenice” pārsvaru ripas kontrolē, kuru tā ieguva spēlējot vairākumā. Jelgavniekus jau no paša sākuma pievīla disciplīna. Līdzīgu situāciju varējām vērot pēdējās spēlēs “Mestis” līgā.

Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” izdevās piespiest pretinieku pārkāpt noteikumus un trīs reizes spēlēja vairākumā. Diemžēl šī iespēja netika izmantota. Abu komandu vārtsargi glāba savas komandas no vārtu zaudēšanas pirmajā spēles nogrieznī – 0:0.

Otrajā trešdaļā komandas turpināja uzrādīt līdzvērtīgu sniegumu. “Zemgale/LLU” labi padevās spēle laukuma vidū, neļaujot slovēņiem izvērsties uzbrukumos. Rihardam Mertenam un Gatim Gricinskim bija lieliskas iespējas gūt vārtus, bet tās netika izmantotas.

Trešdaļas vidū “Acroni Jesenice” nopelnīja kārtējo noraidījumu un jelgavnieki to ātri arī izmantoja. Pēc Rainera Rullera un Roberta Petroviča sarīkota metiena uz Antti Karjalainena sargātiem vārtiem, ripa atleca pie Kevina Strādnieka, kurš arī atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Dramatiski izvērtās trešā trešdaļa. Slovēnijas komanda nonāca mazākumā un nekavējoties Ričards Bernhards lieliski pacīnījās vārtu priekšā, kas ļāva Kristapam Roķim ieraidīt ripu starp vārtsarga kājsargiem, palielinot jelgavnieku pārsvaru līdz divām ripām – 2:0.

“Zemgale/LLU” nekavējoties turpināja spiedienu, kurā bija labas iespējas palielināt pārsvaru. Šīs iespējas netika izmantotas un slovēņiem radās pretuzbrukuma iespēja, kurā precīzs izrādīja Jasa Jenko, samazinot atpalikšanu no jelgavniekiem – 2:1.

Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām, “Zemgale/LLU” aizsardzības zonā slovēņu uzbrucējs notēloja, ka viņu spēcīgi iegrūda mugurā tikko viņam pieskarās aizsargs Gustavs Krūmiņš. Galvenā trenera aizrādījumu par tēlošanu tiesneši neņēma vērā un jelgavnieki palika mazākumā, ko “Acroni Jesence” labā izmantoja latviešu uzbrucējs Rūdolfs Polcs – 2:2. Rūdolfs visas spēles gaitā bija Ērika Vītola un aizsargu patstāvīga “galvas sāpe”.

“Zemgale/LLU” hokejisti neapstājās un izveidoja vairākas vārtu gūšanas iespējas, kuras gan neitralizēja somu vārtsargs Karjalainens, liekot spēles iznākumu noteikt spēles papildlaikā.

Jelgavnieki papildlaikā izskatījās labāki, bet tad notika nepatīkama neveiksme, kura izšķīra spēles iznākumus. Nu jau pieredzējis aizsargs Daniels Goršanovs neveiksmīgi centās uzņemt ripu un nokrita. Tās ļāva Ērikam Pance aizskriet vienam pret vienu ar vārtsargu un ieraidīt ripu vārtos, gūstot uzvaru šajā cīņā – 2:3.

Protams, ka var taisnoties ar to, ka “Zemgale/LLU” ir vecumā jaunākā komanda šajā grupā, bet nevienu jau attaisnojumi neinteresē. Ir vajadzīga uzvara. Tomēr jāpiemin, ka jelgavnieki cīnījās ar visiem spēkiem un nebaidījās bloķēt pretinieku ripu metienus. Robertam Petrovičam pat bija jāsniedz medicīniska palīdzība. Tā, kā cīņas gars komandā ir lielisks un galu galā tā nopelnīja vienu punktu turnīra tabulā.

Rīt “Zemgale/LLU” aizvadīs spēli pret Francijas kausa ieguvējiem “Angers Ducs”, kurā spēlē vismaz sešus gadus vecāki spēlētāji. Tā būs izteikta cīņa starp pieredzi un jaunību, kurā jelgavnieki ne uz mirkli neatkāpsies. Spēles maksas tiešraidi varēs vērto “Cardiff Devils” vietnē www.cardiffdevilslive.com

“Zemgale/LLU” – “Acroni Jesenice” 2:3 PL (0:0; 1:0; 1:2; 0:1)

Vārtu guvēji: 32:41 Kevins Strādnieks (Ruller, Petrovičs) – vairākums; 45:51 Kristaps Roķis (Bernhards) – vairākums; 48:50 Jasa Jenko (Rep); 54:08 Rūdolfs Polcs (Svetina, Jenko) – vairākums; 62:56 Eric Pance.

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi: Ēriks Vītols (vārtos), Mariuss Bajaruns-Galejs; 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs, Artūrs Karaša, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; 2. maiņa – Rainers Rullers, Gatis Gricinskis, Roberts Petrovičs, Daniels Goršanovs, Gustavs Krūmiņš; 3. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Kristaps Kristiņš, Gustavs Millers, Harijs Brants, Haralds Rauls Slišāns; 4. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Rihards Mertens, Iļja Grekovs; 5. maiņa – Kevins Strādnieks; Galvenais treneris – Artis Ābols.

“Acroni Jesenice”: Vārtsargi: Antti Karjalainen (vārtos), Urban Avsenik; 1. maiņa – Eriks Svetina, Rūdolfs Polcs, Eric Pance, Ziga Urukalo, Miha Logar; 2. maiņa – Luka Ulamec, Gasper Sersen, Zan Jezovsek, Niki Blomberg, Ozbej Rep; 3. maiņa – Gasper Glavic, Tjas Lesnicar, Andrey Galushkin, Rozle Bohinc, David Planko; 4. maiņa – Jasa Jenko, Patrik Rajsar, Martin Bohinc, Anze Prostor; 5. maiņa – Lovro Kumanovic; Galvenais treneris: Gaber Glavic.

Galvenie tiesneši: Stefan Hogarth, Andrii Kicha.