“Zemgale/LLU” piedzīvo zaudējumu Tamperē (VIDEO)

Pirmajā “Mestis” hokeja līgas izbraukuma spēlē Somijas pilsētā Tamperē Jelgavas komanda “Zemgale/LLU” piedzīvoja zaudējumu pret vietējo vienību “KOOVEE” ar rezultātu – 0:3 (0:3; 0:0; 0:0). Platais un garais laukums pārsteidza jelgavniekus un vietējā komanda izmantoja šo iespēju, gūstot visus vārtus pirmajā trešdaļā.

Jelgavnieki pēc ilgā brauciena līdz Tamperei pāris stundas atvilka elpu un devās uz leģendāru ledus halli, kura būvēta 1965. gadā speciāli Pasaules čempionātam hokejā ar vairāk nekā 7 000 skatītāju vietām. Šoreiz “Zemgale/LLU” debijas spēli Somijā novēroja 821 apmeklētājs, kas ir ierasts skaits mājiniekiem.

Lielais ledus laukums un garais brauciens ietekmēja spēles sākumu, kā arī kļuva par galveno iemeslu pirmajam zaudējumam, jo visus trīs vārtus “KOOVEE” hokejisti guva pirmajā trešdaļā. Jelgavniekiem platajā laukumā neizdevās veiksmīgi izvietoties un piesegt savus pretiniekus.

Jau 47. sekundē Oskari Kantola uzmeta ripu uz jelgavnieku vārtiem. Vārtsargs Ēriks Vītols ripu atsita uz sāniem, bet pirmais pie tās bija somu aizsargs, kurš atdeva uz vārtu priekšu starp vārtsargu un vārtu stabu, un uzbrucējam Okko Kangasniemi atlika ieraidīt ripu tukšos vārtos – 0:1.

“Zemgale/LLU” hokejisti, vēl neiegūstot laukuma izjūtu un baidoties kļūdīties, centās spēlēt no aizsardzības, spiežoties klāt saviem vārtiem. Tas deva “KOOVEE” spēlētājiem brīvi izmantot laukuma plašumu. Astotajā spēles minūtē uzbrucējs Okko Kangasniemi veiksmīgi pacīnījās par ripu aiz vārtiem, kur bija savilkušies trīs jelgavnieki. Sekoja uzbrucēja piespēle uz vārtu priekšu, kur to vārtos ieraidīja Samu Markkula – 0:2.

Pirmās trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” nopelnīja pirmo noraidījumu, kuru veiksmīgi izturēja, un tas iedeva spēlētājiem pārliecību, viņi sāka veidot arī savus bīstamos uzbrukumus, kurus gan neizmantoja.

Trešdaļas izskaņā uzbrucējs Kristaps Kristiņš mēģināja izmest ripu no aizsardzības zonas, bet trāpīja virsū uzbrucējam Verneri Metsanenam, un tā atleca atpakaļ uz vārtu pusi pie Santeri Sillanpē. Tādā veidā abi spēlētāji palika pie vārtiem vieni pret vārtsargu Ēriku Vītolu. Sillanpē ātrā piespēle uz vārtu priekšu, un Metsanens guva trešos vārtus – 0:3.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols veica izmaiņas virknējumos un panāca krietni pārliecinošāku sniegumu uz laukuma. Jelgavnieki spēja uzbrukt un radīt bīstamas situācijas. Pat mazākumā. Labas vārtu gūšanas iespējas bija Artūram Homjakovam, Ričardam Bernhardam un Gustavam Milleram. Diemžēl tās netika izmantotas, bet arī “KOOVEE” spēlētāji nespēja pārsteigt Ērika Vītola sargātos vārtus.

Trešajā trešdaļā komandām bija iespējas spēlēt nevienlīdzīgos sastāvos. Jelgavniekiem pat tika dota iespēja spēlēt lielā vairākumā. Neviena no komandām gan neizmantoja dotās iespējas, un spēles rezultāts vairs nemainījās – 0:3.

5. oktobrī, pulksten 18.30 komandas šajā pašā hallē tiksies atkārtoti. “Zemgale/LLU” spēlētāji jau daudz maz ir pieraduši pie lielāka laukuma, bet svarīgākais būs fiziskais stāvoklis, un līdz ar to šonakt viņiem labi jāatpūšas. Rītdienas spēles tiešraidē varēs vērot “Go3” platformā.

“KOOVEE” – “Zemgale/LLU” – 3:0 (3:0; 0:0; 0:0)

Vārtu guvēji: 00:47 Okko Kangasniemi (Markkula, Kantola); 07:13 Samu Markkula (Hakanen, Kangasniemi); 16:23 Verner Metsänen (Sillanpää).

“KOOVEE”: 1. maiņa – Okko Kangasniemi, Santtu Hakanen, Samu Markkula, Jeremy Wehmas, Jami Hänninen; 2. maiņa – Verneri Metsänen, Tomi Iso-Mustajärvi, Santeri Sillanpää, Oskari Kantola, Markus Vastilä; 3. maiņa – Jakub Kos, Samu Bau (zelta ķivere), Joona Korhonen, Elias Rose, Santeri Airola, 4. maiņa – Ville Nieminen, Santeri Aalto, Aku Kinnari, Jere Kivimäki; Vārtsargi: Samu Pakarinen (vārtos), Reima-Ville Roos.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Kristaps Kristiņš, Iļja Grekovs, Renārs Kārkls; 2. maiņa – Kevins Strādnieks, Rainers Rullers, Roberts Petrovičs, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 3. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Ričards Rihards Fomins, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; 4. maiņa – Kristers Brauns, Gatis Gricinskis, Gustavs Millers, Silvestrs Lazarenoks; Vārtsargi: Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis.

Galvenie tiesneši: Hölli Antti, Virta Pekka.