“Zemgale/LLU” Somijā piekāpjas noraidījumu dēļ (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” pēc pārtraukuma atgriezās Somijas “Mestis” līgā, kur spēles papildlaikā piekāpās Turku pilsētas komandai “TUTO Hockey” ar rezultātu 2:3 (0:0; 1:1; 1:1; 0:1). Ar vārtu guvumiem jelgavnieku rindās izcēlās Kristaps Kristiņš un Artūrs Homjakovs.

Uz šo spēli “Zemgale/LLU” tika veiktas nelielas izmaiņas. Aizsargu Iļju Grekovu un uzbrucēju Raineru Dārziņu nomainīja aizsargs Silvestrs Uvis Lazarenoks un uzbrucējs Kevins Strādnieks. Uzbrucēju virknējumi nepiedzīvoja lielas izmaiņas.

Pirmo trešdaļu jelgavnieki uzsāka ar labu uzbrukumu uz laukuma saimnieku vārtiem, bet nespēja attīstīt savu iniciatīvu, jo nopelnīja noraidījumu. Un tad otro, un tad trešo. Mazākumā “Zemgale/LLU” pašaizliedzīgi aizstāvēja savus vārtus un pat spēja radīt pretuzbrukumus, divreiz trāpot pa pretinieka vārtu konstrukciju. Neskatoties uz abu komandu centieniem, pirmais spēles nogrieznis noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu – 0:0.

Otrajā trešdaļā “TUTO Hockey” hokejistiem uz savas aizsardzības zonas zilās līnijas izdevās atņemt jelgavniekiem ripu un aizskriet ātrā pretuzbrukumā, kuru ar precīzu metienu izmantoja Valteri Virtanens – 0:1.

Trešdaļas turpinājumā somu hokejistiem piederēja iniciatīva, izmantojot tuvā soliņa priekšrocības, un “Zemgale/LLU” bija smagi jācīnās vārtu priekšā. Trešdaļas vidū jelgavnieki spēja lauzt laukuma saimnieku pārsvaru, un pēc lieliskas cīņas par ripu, ātrā uzbrukumā spēle rezultātu izlīdzināja Kristaps Kristiņš – 1:1.

Trešā trešdaļa izvērtās dramatiskā cīņā. Otrajā iemetiena ripu uzvarēja somi, un no iemetiena apļa ripu vārtos nekavējoties raidīja “TUTO Hockey” rezultatīvākais uzbrucējs Roope Ranta – 1:2.

Zaudētie vārti ietekmēja jelgavniekus morāli. Radās iespaids, ka viņiem pietrūkst spēku atspēlēšanai. Tomēr trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” hokejistiem parādījās jauni spēki, un viņi spēja veidot uzbrukumus uz pretinieku vārtiem.

Palīgā nāca arī noraidījumi “TUTO Hockey” spēlētāju rindās. Lielo vairākumu neizdevās izmantot, toties nomainot vārtsargu Ēriku Vītolu divas minūtes līdz spēles beigām, “Zemgale/LLU” spēja iespiest somus aizsardzības zonā un ar Artūra Homjakova gūtiem vārtiem izlīdzināt spēles rezultātu – 2:2.

Spēles pamatlaika jelgavnieki nopelnīja noraidījumu, un līdz ar to papildlaikā bija spiesti spēlēt mazākumā. Izturēt izdevās tika 28 sekundes, kuras ar precīzu raidījum vārtos noslēdza Lēvi Teissala – 2:3.

“Zemgale/LLU” šajā spēlē nopelnīja vienu punktu un arī pārliecību, ka pretinieks ir uzvarams. Rīt abas komandas vēlreiz un pēc kļūdu analīzes, jelgavnieki mēģinās panāk uzvaru.

“TUTO Hockey” – “Zemgale/LLU” 3:2 PL (0:0; 1:1; 1:1; 1:0)

Vārtu guvēji: 23:11 Valtteri Virtanen (Ranta); 30:14 Kristaps Kristiņš (D.Andersons, Roķis); 40:21 Roope Ranta (Colomban); 58:43 Artūrs Homjakovs (Millers, Brants) – vairākumā bez vārtsarga; 60:28 Leevi Teissala (Levo, Ranta) – vairākums.

“TUTO Hockey”: 1. maiņa – Roope Ranta (zelta ķivere), Robin Colomban, Valtteri Virtanen, Mikke Levo, Vili Laitinen; 2. maiņa – Leevi Lemberg, Kasper Koskinen, Leevi Teissala, Jasper Rannisto, Daniel Takkunen; 3. maiņa – Tino Sirén, Matias Mutikainen, Jesper Larinmaa, Artūrs Andžans, Michael Higgins; 4. maiņa – Iivari Miikkulainen, Niklas Konttila, Rasmus Kiik, Oskari Lahtinen; Vārtsargi – Emil Vuorio (vārtos), Julius Pohjanoksa.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Harijs Brants, Daniels Goršanovs (sarkanā ķivere); 2. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Gatis Gricinskis, Roberts Petrovičs, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; 3. maiņa – Kevins Strādnieks, Rainers Rullers, Gustavs Millers, Gustavs Krūmiņš, Haralds Rauls Slišāns; 4. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Kristaps Kristiņš, Silvestrs Uvis Lazarenoks; Galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Joona Elonen, Jose Hyvärinen.