“Zemgale/LLU” revanšējas pret “Dinamo Rīga” (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukuma spēlē ar rezultātu 8:2 (2:1; 2:0; 4:1) pieveica “Dinamo Rīga” hokejistus, revanšējoties par zaudēto spēli “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta sākumā. Pa trim rezultativitātes punktiem Artūram Homjakovam un Ričardam Bernhardam.

Pirmās trešdaļas sākumā “Zemgale/LLU” hokejistiem nepadevās precīzas piespēles savā starpā, kas ļāva dinamiešiem veidot bīstamas situācijas ar kurām tika galā vārtsargs Rihards Cimermanis.

“Dinamo Rīga” jau ceturtajā minūtē nonāca mazākumā, kuru jelgavnieki neizmantoja savā labā, bet toties tā ietekmē pārņēma spēles iniciatīvu, neļaujot pretiniekiem pāriet pāri laukuma vidum.

Presinga rezultātā desmitajā minūtē laukuma saimnieku vārtsarga Rūdolfa Gusta Lazdiņa priekšā nonāca Artūrs Homjakovs, kurš arī atklāja spēles rezultātu – 0:1.

45 sekundes vēlāk “Dinamo Rīga” uzbrucējs Sandis Grinbergs izmantoja ripas atlekšanu no aizsarga slidas un pārspēja jelgavnieku vārtsargu Rihardu Cimermani un izlīdzināja rezultātu – 1:1.

Pirmās trešdaļas izskaņā “Zemgale/LLU” aizsargs Gustavs Krūmiņš ar tālu piespēli ātrā pretuzbrukumā izvirzīja Ričardu Bernhardu, kurš no kreisās malas ar precīzu metienu tālajā vārtu stūrī, izvirzīja jelgavniekus spēles vadībā – 1:2.

Otrajā trešdaļā “Dinamo Rīga” mēģināja ātri izmantot tuvā soliņā priekšrocību, bet viņu iniciatīvu pārtrauca divi mazākumi. Beidzot otrajā pēc kārtas viesu vairākumā, pēc Gata Gricinska ātrās piespēles vārtus guva Roberts Petrovičs – 1:3.

Turpinājumā “Zemgale/LLU” turpināja kontrolēt spēles gaitu līdz brīdim, kad nonāca mazākumā. Rīdzinieki to mēģināja pārvērst vārtu guvumā, bet drīz vien paši pārkāpa notikumus.

Pēdējās otrās trešdaļas minūtēs izskatījās, ka abu komandu spēlētāji sāk gaidīt spēles nogriežņa beigas. Tomēr “Zemgale/LLU” hokejisti spēja paātrināt spēles tempu, kas noslēdzās ar Artūra Karašas vārtu guvuma – 1:4. Pēdējās sekundēs ripu vārtos ieraidīja arī aizsargs Harijs Brants, bet šis guvums netika ieskaitīts.

Trešās trešdaļas sākumā vārtsargs Rihards Cimermanis guva savainojumu un viņu aizvietoja Mariuss Bajaruns-Galejs. Savukārt uzbrucējs Rainers Dārziņš vairākumu atbildēja ar pirmo sezonas vārtu guvumu, par sava vārtsarga savainošanu – 1:5.

Trešdaļas vidū “Dinamo Rīga” uzbrucējs Edijs Brahmanis ātrā pretuzbrukumā tika neatļauti nogāzts un precīzi realizēja soda metienu uz Bajaruna sargātiem vārtiem – 2:5.

Laukuma saimnieki hroniski nespēja ievērot disciplīnu, un tas viņiem maksāja ar Artūra Homjakova gūtiem vārtiem vairākumā – 2:6. Varētu domāt, ka šai spēlei būtu gan gūto vārtu, bet nē.

Pēdējās divās spēlēs minūtēs notikumi uz laukuma turpināja priecēt skatītājus. Sākumā “Dinamo Rīga” uzbrucējs Miķelis Rēdlihs nopelnīja iespēju mest soda metienu pret Mariusu, bet nespēja to apmānīt un velti iztērēja iegūto iespēju.

Savukārt “Zemgale/LLU” turpināja dominēt ripas kontrolē, kas ļāva Gustavam Milleram ātrā pretuzbrukumā gūt septītos vārtus – 2:7. Pēc divdesmit sekundēm Roberts Petrovičs nokārtoja Kevinam Strādniekam iespēju gūt pēdējo vārtus šajā tikšanās reizē – 2:8.

Jelgavnieki spēles laikā uz pretinieka vārtiem meta 40 reizes, bet no laukuma saimniekiem saņēma 22 metienos. “Zemgale/LLU” spēlētāji bija pārāki arī iemetienos – 35 uzvarēti pret 18 zaudētiem. Šie parametri arī deva priekšroku jelgavniekiem.

Sestdien Piņķos komandas savā starpā tiksies vēlreiz, bet kāds būs spēles iznākums, grūti prognozēt. Tas būs atkarīgs no abu komandu sastāviem, kurus treneri varēs izlikt spēlei. Jebkurā gadījumā jelgavniekiem ir motivācija pacelties “Optibet” hokeja līgas turnīra tabulā uz otro pozīciju.

“Dinamo Rīga” – “Zemgale/LLU” 2:8 (1:2; 0:2; 1:4)

Vārtu guvēji: 09:54 Artūrs Homjakovs (Karaša, Bernhards); 10:39 Sandis Grīnbergs (Matonak, Pujacs); 16:25 Ričards Bernhards (Krūmiņš); 26:44 Roberts Petrovičs (Gricinskis, Brants) – vairākums; 38:11 Artūrs Karaša (Bernhards, Homjakovs); 45:41 Rainers Dārziņš (Gricinskis, Brants) – vairākums; 48:28 Edijs Brahmanis (SM); 54:34 Artūrs Homjakovs (Roķis, Goršanovs) – vairākums; 58:36 Gustavs Millers; 59:54 Kevins Strādnieks (Petrovičs).

“Dinamo Rīga”: Vārtsargi: Rūdolfs Gusts Lazdiņš (vārtos), Ralfs Pilsētnieks; Aizsargi: Reinis Demiters, Edgars Adrians Kazaks, Krists Apsītis, Didzis Jansons, Mārtiņš Porejs, Georgijs Pujacs (C), Dmitrijs Korņilovs, Kristofers Periņš; Uzbrucēj: Juris Ziemiņš, Ņikita Priede, Miķelis Rēdlihs, Kristiāns Zelts (A), Sandis Grīnbergs, Koba Jass, Sandis Mežaraups, Edijs Brahmanis (A), Dominik Matonak, Emīls Ezītis, Aleksejs Kozlovs, Renārs Cipruss.

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi: Rihards Cimermanis (vārtos līdz 45:05), Mariuss Bajaruns-Galejs (vārtos no 45:05); Aizsargi: Harijs Brants, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs (A), Haralds Rauls Slišāns, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis (C), Roberts Andersons; Uzbrucēji: Kaspars Ziemiņš, Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Kristaps Roķis (A), Rainers Dārziņš, Gustavs Millers, Artūrs Homjakovs, Roberts Petrovičs, Daniels Andersons, Kevins Strādnieks, Artūrs Karaša, Gatis Gricinskis, Ričards Bernhdards; Galvenais treneris: Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Uldis Bušs un Jevgēņijs Griškēvičs.