“Zemgale/LLU” sagrauj “Dinamo Rīga” pusfinālā (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” 17. un 19. martā izbraukumā “Optibet” Baltijas līgas izslēgšanas kārtas pusfinālā sagrāva “Dinamo Rīga” ar rezultātu 9:1 (5:0; 4:1; 0:0) un 10:3 (4:0; 4:1; 2:2), uzvarot sērijā ar rezultātu 4:0.

17.martā jelgavnieki uz Piņķiem devās ar vienu “A” sastāva maiņu (pārējie palika spēlēt mājās “Mestis” līgā), “B” sastāva spēlētājiem un pārsvarā ar “Zemgale Juniors” hokejistiem. “Dinamo Rīga” spēlēja ar to pašu sastāvu, kuram pievienojās aizsargs Didzis Jansons.

Pirmo trešdaļu komandas aizvadīja vienlīdzīgā cīņā, kurā jelgavniekus ietekmēja divi noraidījumi, kuros bija jāspēlē mazākumā. Šajos momentos svarīgu lomu nospēlēja vārtsarga Riharda Cimermaņa sniegums. Neviena no vienībām vārtus šajā spēles nogrieznī neguva.

Otrās trešdaļas sākumā “Zemgale/LLU” desmit minūšu laikā guva četrus vārtus. Divus vairākumā guva Kevins Strādnieks un Pēteris Purmalis. Vienādos sastāvos – Rinalds Vutkevičs un Mārtiņš Krišs Krūklītis. Trešdaļas izskaņā jelgavnieki pasīvi nospēlēja aizsardzībā un “Dinamo Rīga” uzbrucējs Kristāns Zelts vienus vārtus atguva 4:1.

Trešajā trešdaļā uz laukuma valdīja jelgavnieki un tās pirmajā pusē vārtus guva Edgars Adrians Kazaks, Pēteris Purmalis un Roberts Vītols. Uzreiz pēc tā “Dinamo Rīga” spēlētājiem uzvirmoja emocijas un līdz trešdaļas pēdējai minūtei viņi spēlēja pārsvarā mazākumā. Pēdējā spēles minūtē vārtus “Zemgale/LLU” labā guva Gatis Gricinskis un Roberts Baranovskis – 9:1.

19.martā uz ceturto pusfināla spēli devās “Zemgale/LLU” labākais sastāvs un pat visiem nepietika vietas. Savukārt rīdziniekiem atgriezās Martins Lavrovs, bet iztrūka gan diskvalificētais Kristiāns Zelts un pāris traumēto spēlētāju.

Pirmās piecas minūtes spēle norisinājās salīdzinoši ar vienādu sniegumu, bet tad iniciatīva pārgāja jelgavnieku rokās, kas rezultējās ar četriem gūtiem vārtiem. Divus vārtus šajā spēles nogrieznī guva Rainers Rullers, bet pa vieniem Patriks Seilis un Gustavs Millers – 4:0.

Otrajā trešdaļā “Dinamo Rīga” izdevās lauzt viesu spēles plānus, bet tas netraucēja “Zemgale/LLU” uzvarēt arī šajā spēlēs nogrieznī. Rīdzinieki izmantoja jelgavnieku kļūdu uzbrukumā, kas ļāva Renāram Ciprusam vienus vārtus atgūt.

“Dinamo Rīga” spēlētāji izprovocēja vairākus kautiņus, bet jelgavnieki atbildēja ar četriem vārtu guvumiem. Mazākumā, vairākumā un vienādos sastāvos šajā nogrieznī vārtus guva Gatis Gricinskis, Kaspars Ziemiņš un Artūrs Karaša guva divus vārtus – 8:1.

Trešā trešdaļa turpinājās nokaitētā gaisotnē, kura ļāva rīdziniekiem Martinam Lavrovam un Iļja Grekovas gūt vārtus. “Zemgale/LLU” spēlētāji Kristaps Roķis un Patriks Seilis atbildēja arī ar diviem vārtu guvumiem – 10:3.

“Zemgale/LLU” uzvarēja izslēgšanas kārtas pusfinālā visas četras spēles pret “Dinamo Rīga” un ieguva tiesības cīnīties par “Optibet” Baltijas līgas čempionu titulu pret “Mogo/LSPA”. Divas pirmās spēles 28. un 30. martā tiks aizvadītas izbraukumā, bet nākošās divas 01. un 03. aprīlī – Jelgavas ledus hallē.

Fināls turpināsies līdz kādas komandas četrām uzvarām. Spēļu tiešraides tiks organizēta “TV6” kanālā.

Jelgavnieku sastāvu finālā var ietekmēt Latvijas Hokeja federācijas disciplinārās komisijas lēmums par Gustavu Milleru un Ričardu Rihardu Fominu, kuri pēdējā spēlē pret “Dinamo Rīga” saņēma lielos noraidījumus. Lai gan “Zemgale/LLU” ir pietiekams spēlētāju skaits, lai tos varētu aizvietot, ja viņiem tiks liegts spēlēt finālā.