Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zinātne var būt aizraujoša un interesanta

Ar bagātīgu svētku programmu 18. jūnijā Ventspilī tiks atklāts zinātnes centrs “VIZIUM”. Tā Latvijā būs unikāla vieta, kur ar tehnoloģiju, radošo darbnīcu un zinātnes eksperimentu šovu palīdzību visu vecumu interesentus izglītos par zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku. Atklāšanas pasākumu varēs izbaudīt ikviens, piedaloties dažādās bezmaksas aktivitātēs, kas tiks organizētas pie zinātnes centra, kā arī apmeklējot ekspozīciju zāles.
Ventspils Digitālā centra direktore Elīna Kroņkalne norāda: “Zinātnes centra “VIZIUM” viens no mērķiem ir veikt izglītojošo funkciju, tam pievēršam vislielāko vērību. Katra ekspozīcija mums kaut ko māca, protams, arī izklaidē, bet galvenokārt mēs vēlamies, lai veidojas pievienotā vērtība un bērni kaut ko jaunu apgūst. Nākotnē mēs vēlamies, lai katrs Latvijas bērns vismaz vienreiz ir apmeklējis zinātnes centru “VIZIUM” un iepazinies ar jaunākajām tehnoloģijām.”
Salīdzinot ar citiem zinātnes centriem Latvijā un pasaulē, “VIZIUM” ekspozīcija atšķiras ar to, ka tā veidota kā viens vienots arhitektonisks risinājums, kā arī ekspozīcijā plašāk un vairāk integrētas dažādas tehnoloģijas, piemēram, virtuālā realitāte, projekcijas, simulatori. Zinātnes centra eksponāti ir izveidoti, lai apmeklētājam ļautu izmēģināt, izjust, aptaustīt un izdzīvot jaunu pieredzi, tādējādi ļaujot labāk izprast viedās tehnoloģijas, matemātiku un dabaszinātnes.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.