Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aucē aizvadīti tradicionālie Mednieku svētki

Teju desmit gadus ik pavasari Auces pilsētas Kultūras namā pulcējas mednieki, lai kopā ar savām ģimenēm un draugiem svinētu svētkus, kas ir kļuvuši par tradīciju mednieku kolektīviem, kas medī Dobeles novada teritorijā un ir noslēguši līgumu par medījamo limitēto dzīvnieku aprūpes un medību organizēšanu, informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divas nedēļas pirms sarīkojuma medniekiem bija iespēja nodot savas medību trofejas vērtēšanai profesionālu ekspertu rokās. Šogad vērtēšanai nodotas ap 70 dažādu trofeju vienību, ko vērtēja Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs un Latvijas Medību trofeju vērtēšanas galvenais starptautiskais eksperts Jānis Baumanis kopā ar savu ekspertu komandu.

Arī šogad visvairāk vērtēšanai tika atvestas staltbriežu ragu trofejas – 47, no kurām zelta godalgai saskaņā ar medību trofeju vērtēšanas CIC metodiku atbilda 3 trofejas, sudrabam – 18 un bronzas godalgai – 22 trofejas. Lai arī iepriekšējos gados trofeju daudzveidība ir bijusi lielāka, arī šogad vērtēšanai tika nodotas citu savvaļas medījamo dzīvnieku trofejas, piemēram, bebru – 8 trofejas, lapsas – 7 trofejas, stirnāžu ragi – 14 un 5 mežakuiļu ilkņu trofejas.

Ar staltbriežu ragu visaugstvērtīgākajām trofejām, kam piešķirta zelta godalga, šogad var lepoties Valts Vingris (trofejas vērtējums – 216,57 CIC punkti), Jānis Rāviņš (trofejas vērtējums – 210,42 CIC punkti) un Māris Latišs (trofejas vērtējums – 210,35 CIC punkti). No 18 staltbriežu ragiem, kas novērtēti ar sudraba medaļām, pāri 200 CIC punktu slieksnim tikušas četras trofejas, kas nu ir mednieka Artūra Grudovksa trofeju klāstā, vērtējums – 208,99 CIC punkti, Gundara Freimaņa trofeju kolekcijā ar 208,06 CIC punktiem, Māra Paulauska trofeju klāstā ar iegūtiem 206,57 CIC punktiem, turklāt šie ragi tika atrasti. Ar 204,09 CIC punktiem novērtēta arī Jāņa Zohnera nomedītā staltbrieža ragu trofeja sudraba kaluma vērtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 14 atvestajām stirnāžu ragu trofejām divas tika novērtētas ar sudraba godalgu un septiņas novērtētas ar bronzas kalumam atbilstošu vērtējumu. Par augstvērtīgāko stirnāža ragu trofeju ar piešķirtajiem 117, 30 CIC punktiem atzīta Sanijas Didžes nomedītā, savukārt ar 155,98 CIC punktiem novērtēta Arvīda Spriņģa stirnāža ragu trofeja.

No 7 lapsas trofejām visas tika novērtētas ar medaļām no katra kaluma. Igora Buligina trofeju krājumā nu atrodamas arī vairākas bronzas, viena sudraba un viena zelta kaluma medaļa (25,01 CIC punkti) par lapsas galvaskausu trofejām, I. Buliginam arī sudraba un bronzas kaluma medaļas par bebra galvaskausa trofejām. Egilam Bušam un Edgaram Bluķim izdevies nomedīt vairākus bebrus, kā trofejas ieguva sudraba vērtējumu, savukārt zelta vērtējumu sasniedza Kaspara Kaufmaņa bebra trofeja, kas novērtēta ar 26,20 CIC punktiem. 

No vairākām atvestajām meža kuiļu ilkņu trofejām šoreiz vērtējumā pa vienai no katra kaluma medaļām ieguvušas 3 trofejas.  Salvja Vētras bronzas trofeja ieguvusi 114,95 CIC punktus, Kristapa Didžes trofejai piešķirti 117,90 CIC punkti, savukārt zelta vērtības 126,25 CIC punkti piešķirti Arņa Suščenko meža kuiļa ilkņu trofejai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Mednieku savienības Zemgales reģiona vadītājs, LLU mednieku kolektīva vadītājs, koplīguma pilnvarotā persona Juris Buškevics, uzrunājot klātesošos Mednieku svētkos, teica: “Šobrīd Mednieku savienība Latvijā pārstāv gandrīz deviņus tūkstošus mednieku, kas ir milzīgs viedokļa spēks, lai tajā ieklausītos un ņemtu vērā, jo asociācija ir tā organizācija, kas pārstāv visu mednieku intereses medību nozari ietekmējošo normatīvo aktu projektu un izmaiņu izstrādē. Latvijas Mednieku asociācija arvien cenšas būtiski veicināt sadarbību un komunikāciju starp medniekiem, celt mednieku zināšanu, kultūras un morāles līmeni, kā arī sekmēt sabiedrības izpratni par medniecības nozīmi. Mēs ceram, ka tādas medības, kā pazīstat jūs un kādas pazina jūsu tēvi un vectēvi, tādas pazīs arī mūsu mazbērni. Šī vakara ieguvums ir daudz nozīmīgāks, nekā varbūt no malas šķiet, jo, tikai sanākot medniekiem kopā, stāstot, rādot un skaidrojot arī pārējai sabiedrībai, kura nav tieši iesaistīta medniecībā, kas ir medības un kāpēc tās ir nozīmīgas arī pārējiem, tai skaitā mežsaimniekiem un lauksaimniekiem, mēs varam cerēt, ka sabiedrībā veidosies pareizs viedoklis. Es ļoti priecājos, ka Aucē notiek šāds pasākums, jo šādā neformālā gaisotnē mēs vieglāk uztveram gan pozitīvas, gan ne tik pozitīvas atsauksmes, un arī kļūdas spējam izvērtēt objektīvāk, uzklausot citu mednieku pieredzi un ierosinājumus šādā ērtā pasākuma formātā.”

Izstādēs izlikto trofeju rādītāji tiek apkopoti speciālos izstāžu katalogos, tādā veidā dodot iespēju analizēt informāciju par medījamo dzīvnieku populāciju. Ilgākā laika posmā uzkrātā informācija par trofeju kvalitāti ļauj izstrādāt zinātniski pamatotus medījamo dzīvnieku populāciju veidošanas modeļus.

Ar muzikāli uzmundrinošiem sveicieniem un deju mūziku šogad priecēja grupa “Lustīgais blūmīzers”, savukārt godalgas un medaļas pasākumā pasniedza Latvijas Mednieku savienības Zemgales reģiona vadītājs Juris Buškevics. Par ilggadēju un entuziastisku ieguldījumu šo svētku organizēšanā jāsaka Auces pilsētas pārvaldes vadītājam Guntim Šēferam, kurš ir arī aizrautīgs mednieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka kopumā šogad Mednieku svētkos piedalījās ap diviem simtiem dalībnieku.

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.