Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

10 praktiskas lietas, kurām jābūt katrā mājoklī

Mūsu mājas ir kas vairāk nekā tikai ķieģeļu un javas mūris, tās ir mūsu patvērums, vieta, kur atvilkt elpu no ikdienas rutīnas. Mājās mēs atpūšamies, gūstam jaunu enerģiju un atbrīvojamies no ārpasaules kņadas. Bet kas patiesi pārvērš māju par mājīgu un funkcionālu mājokli? Pirmās palīdzības aptieciņa, grīdas svari un vēl – šajā rakstā aplūkosim 10 praktiskas lietas, kurām jābūt ikkatrā mājoklī.

1.      Pirmās palīdzības aptieciņa

Nelaimes gadījumi notiek tad, kad tos vismazāk gaida. Labi aprīkota pirmās palīdzības aptieciņa ir ļoti svarīga, lai ārstētu nelielas traumas un sniegtu tūlītēju aprūpi, līdz ierodas profesionāla palīdzība. Zinot, ka Jums ir viegli pieejama pirmās palīdzības aptieciņa, Jūs gūstat drošības sajūtu un varat mierīgi reaģēt uz nelielām ārkārtas situācijām.

2.      Instrumentu komplekts

Neviena māja nav iedomājama bez visbiežāk izmantojamo instrumentu komplekta. Ja Jums ir āmurs, skrūvgrieži, knaibles, uzgriežņu atslēgas, un mērlente, varat ietaupīt laiku un naudu, veicot nelielus remontdarbus un DIY projektus, sākot no vaļējas skrūves salabošanas līdz pat mēbeļu montāžai.

3.      Grīdas svari

Veselīga dzīvesveida uzturēšana iesākas mājās, un grīdas svari var palīdzēt Jums sekot līdzi savam svaram un saviem fitnesa rezultātiem. Digitālie svari ir precīzi un viegli lietojami, sniedzot vērtīgu informāciju par Jūsu vispārējo veselību un labsajūtu.

4.      Ugunsdzēšamais aparāts

Drošībai vienmēr jābūt pirmajā vietā. Ugunsdzēšamais aparāts var būt glābējs neliela ugunsgrēka gadījumā, ļaujot to apturēt, pirms tas izplešas. Kā arī mūsdienu ugunsdzēšamie aparāti ir viegli lietojami, un tos var izmantot cilvēki bez iepriekšējas pieredzes.

5.      Lukturīši un baterijas

Elektroenerģijas padeves pārtraukumi var rasties negaidīti. Uzglabājiet dažus lukturīšus un rezerves baterijas viegli pieejamās vietās visā mājoklī. Tie noderēs ārkārtas situācijās vai gadījumos, kad nepieciešams orientēties tumsā.

6.      Mājas kopšanas līdzekļi

Tīra māja ir laimīga māja. Lai uzturētu sakoptu dzīves vidi, iegādājieties sev svarīgākos tīrīšanas līdzekļus, piemēram, universālo tīrīšanas līdzekli, dezinfekcijas salvetes, stikla tīrīšanas līdzekli un tualetes poda tīrīšanas līdzekli.

7.      Pārtikas uzglabāšanas trauki

Samaziniet pārtikas atkritumu daudzumu un uzturiet kārtībā savu pieliekamo vai ledusskapi ar dažādiem pārtikas uzglabāšanas traukiem. Pārtikas uzglabāšanas trauki palīdz saglabāt pārtiku svaigu ilgāku laiku. Tos var izmantot ne tikai pārtikas uzglabāšanai ledusskapī un pieliekamajā, bet arī ēdiena sasildīšanai mikroviļņu krāsnī, ēdiena transportēšanai un ēdiena pasniegšanai. Svarīgi izvēlēties pārtikas uzglabāšanas traukus ar hermētiskiem vākiem, kas novērsīs gaisa un mitruma iekļūšanu.

8.      Pretsāpju līdzekļi un citi medikamenti

Pretsāpju līdzekļi un citi medikamenti ir nepieciešami ikvienā mājoklī, jo tie var palīdzēt mazināt sāpes un diskomfortu dažādu saslimšanu un traumu gadījumā. Medikamenti var būt noderīgi, ja Jums ir galvassāpes, muskuļu sāpes, saaukstēšanās un alerģiskas reakcijas.

9.      Kalendārs

Sekojiet līdzi tikšanās reizēm, notikumiem un aktivitātēm, izmantojot kalendāru. Kalendārā var ierakstīt atgādinājumus par svarīgiem datumiem un notikumiem. Tas palīdzēs Jums nepalaist garām svarīgas tikšanās reizes, dzimšanas dienas, vārda dienas un citus svarīgus notikumus.

10.  Sienas pulkstenis

Sienas pulkstenis ir kas vairāk nekā tikai laika mērīšanas ierīce – tas ir arī stilīgs un funkcionāls dekors. Neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku klasiskajiem pulksteņiem vai modernam digitālajam displejam, sienas pulksteņa atrašanās galvenajās mājas vietās, piemēram, viesistabā, virtuvē vai guļamistabā, palīdz Jums būt precīziem un organizētiem visas dienas garumā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.