Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

3 jautājumi pirms vasaras riepu iegādes

Pienākot pavasarim, auto īpašnieki sāk domāt par sava spēkrata sagatavošanu siltajai sezonai. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir riepu maiņa – lai braukšana vasarā būtu droša un komfortabla, ir jāizvēlas labas vasaras riepas. Lasiet raksta turpinājumu un uzziniet, kam pievērst uzmanību, lai atrastu piemērotu risinājumu.

  1. Jaunas vai lietotas riepas?

Dažkārt, vēloties ietaupīt, auto īpašnieki apsver domu iegādāties lietotas auto riepas. Tomēr, izdarot šādu izvēli, ir jāizvērtē arī visi riski. Pat ja lietotas riepas vizuāli šķiet labā stāvoklī, tās var būt uzglabātas tām neatbilstošos apstākļos, kas, savukārt, var mazināt to veiktspēju un kvalitāti kopumā. Jāņem vērā arī riepu derīguma termiņš, kas ir 5 – 6 gadi no to izgatavošanas brīža.

  1. Vasaras vai vissezonas riepas?

Vēl kāds jautājums, uz ko ir jāatbild – izvēlēties vasaras vai vissezonas riepas? Atbilde pamatā ir atkarīga no tā, cik daudz ar auto plānots pārvietoties.

Vissezonas riepas tiek uzskatītas par universālu risinājumu, jo tās apvieno ziemas un vasaras riepu svarīgākās īpašības. Ar tām var braukt visa gada garumā, tomēr to veiktspēja, salīdzinājumā ar konkrētai sezonai paredzētām riepām, ir mazāka. Vissezonas riepas ir arī skaļākas un ātrāk dilst. Tādēļ tās ir piemērotākas tad, kad ar auto tiek braukts reti un nelielus ceļa posmus. Braukšanai ikdienā labāk izvēlēties kvalitatīvas vasaras riepas.

  1. Vai riepu zīmolam ir nozīme?

Ir riepu zīmoli ( https://www.riepugaraza.lv/riepas/zimoli ), kas komentārus neprasa, un tomēr – vai vienmēr jāizvēlas labi zināma ražotāja riepas? Skaidrs, ka ir jādod priekšroka kvalitātei, turklāt neatkarīgajos riepu testos augstāko sniegumu parasti uzrāda tieši pasaulē atzītāko zīmolu riepas. Tomēr labas riepas var atrast dažādu, arī mazāk zināmu ražotāju piedāvājumos – svarīgi ir izvērtēt, vai riepu veiktspēja atbilst prasībām.

Riepu Garāža – labas riepas visām prasībām

Vai ir pienācis laiks iegādāties riepas? Ieskatieties Riepu Garāža piedāvājumā, kur plašā izvēlē ir gan vasaras, gan vissezonas riepas. Labākie riepu zīmoli, speciālistu ieteikumi, riepu montāža un balansēšana – Riepu Garāža ir īstā vieta, kur sagatavot savu auto vasaras sezonai. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk – www.riepugaraza.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.