Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

5 iemesli, kādēļ saules paneļi ir laba izvēle

Šobrīd daudz tiek runāts par saules enerģiju, taču ne vienmēr ir skaidrs, kā to izmantot savā labā un vai tā patiešām sniedz gaidīto rezultātu.

Papildus acīmredzamajiem finansiālajiem ieguvumiem, ko sniedz saules paneļu uzstādīšana, ir vēl arī citi iemesli, kādēļ vērts domāt par šāda veida ieguldījumu.

1. Saules enerģija ir labvēlīga videi

Tas ir tīrs, videi draudzīgs enerģijas avots – drošs, nepiesārņo dabu un nepatērē daudz resursu.

2. Saules paneļi palīdz ietaupīt

Saules paneļi nodrošina Jūsu mājsaimniecības vajadzībām nepieciešamo elektroenerģiju, ļaujot samazināt elektrības rēķinu.

3. Saules enerģija ir atjaunojams dabas resurss

Saules enerģija ir atjaunojams resurss, turklāt tā ir pieejama visa gada garumā, visās pasaules vietās.

Maldīgs ir uzskats, ka to var izmantot tikai vasarā vai tikai īpaši saulainās dienās – ir pierādīts, ka pietiekams elektroenerģijas daudzums var tikt saražots arī apmākušās dienās. Turklāt vasaras sezonā saražoto elektroenerģiju iespējams uzkrāt un izmantot vēlāk, kad saules gaismas ir mazāk.

4. Zemas uzturēšanas izmaksas

Vēl viena būtiska priekšrocība – lai saules paneļi pilnvērtīgi pildītu savu funkciju, tiem nav vajadzīga dārga un sarežģīta apkope. Turklāt tiem ir arī ražotāja sniegta garantija.

Būtiska saules paneļu iezīme ir tā, ka tiem nav kustīgo daļu – tas atvieglo uzkopšanu un nodrošina ilgāku kalpošanas laiku. Detaļa, kas jāmaina ik pēc 5 – 10 gadiem, ir invertors, jo tas darbojas nepārtraukti. Tāpat apkope ir nepieciešama arī kabeļiem.

5. Mūsdienīgi risinājumi

Pateicoties mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām, tiek rasti arvien jauni risinājumi, kā nodrošināt vēl labāku un efektīvāku saules paneļu sistēmu darbību.

Ja domājat par saules paneļu uzstādīšanu, ir jārēķinās ar salīdzinoši augstām sākotnējām izmaksām. Tomēr ieguldījums atmaksājas, turklāt ir pieejamas arī dotācijas, kas šo projektu ļauj īstenot par zemākām izmaksām.

Tāpat arī jāņem vērā tas, ka saules paneļu uzstādīšanai nepieciešams pietiekami daudz vietas. Visbiežāk paneļi tiek uzstādīti uz ēkas jumta, bet tie ir piemēroti uzstādīšanai arī pagalmā.

Plašāku informāciju par saules paneļiem, priekšrocībām un iespējamiem risinājumiem atradīsiet www.ivsolar.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.