Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

5 iemesli, kāpēc nepieciešama koksnes beicēšana

Beicēšana ir viena no populārākajām koka konstrukciju apstrādes iespējām, it īpaši, ja koks regulāri tiks pakļauts laikapstākļiem. Šī metode ne tikai piešķirs struktūrai krāsu, bet arī aizsargās koksni un uzlabos tās īpašības. Uzņēmums “Krāso” www.delukrasosana.lv iepazīstina ar dažiem iemesliem, kāpēc vajadzētu apsvērt kokmateriālu beicēšanu:

Estētika

Koksnes tīklojums piešķir katram koka dēlim unikālu organisko līniju un virpuļu kombināciju, kas padara jebkuru koka projektu pievilcīgu. Krāsošana nosedz šo īpašību un tā iir laba tikai tad, ja vēlaties koka konstrukciju ar vienmērīgi krāsotu virsmu. Bet, ja vēlaties, lai koksnes dabiskais skaistums izceltos, beicēšana ļaus to izdarīt.

Ilgmūžība

Koksne ir videi draudzīgs būvmateriāls ne tikai tāpēc, ka tas ir dabiski atjaunojams, bet arī tāpēc, ka tas bioloģiski noārdās. Tas ir pakļauts puvei un tas nav kaut kas tāds, kas būtu vēlams. Puvusi koksne ir ne tikai nepievilcīga un strukturāli vāja, bet arī var izraisīt alerģiju un citas veselības problēmas. Ir grūti apturēt pūšanas progresu, tāpēc vislabāk ir novērst tā sākšanos. Pēc iespējas ātrāk nepieciešams beicētt koka projektu un regulāri uzklāt atkārtotu pārklājumu, lai novērstu puves rašanos.

Aizsardzība

Laikapstākļu iedarbība var sabojāt koksni. Piemēram, ūdens iesūcas koksnē un veicina pelējuma, ļoti zema temperatūra var izraisīt koksnes sadalīšanos un vājināšanu. No otras puses, saules gaisma var izraisīt krāsas maiņu, no kuras labāk izvairīties, ja novērtējat koksnes dabisko izskatu.

Krāsošana noslēdz koksnes poras, neļaujot tai uzņemt ūdeni. Papildus krāsas pievienošanai apstrādes procesā papildinās tās aizsardzības slāni pret saules UV stariem, samazinot vai novēršot krāsas maiņu.

Izmaksu ietaupījums

Grīdas vai kāpnes, kas pastāvīgi tiek izmantotas var viegli saplaisāt un krāsa nolobīties, tādēļ ir nepieciešama regulāra atkārtota krāsošana, taču atkārtota krāsošana būs dārga. Beicēšana būs izdevīgāks risinājums.

Vienkāršība

Koksnes beicēšana ir daudz vienkāršāks process par krāsošanu, jo neprasa gruntskrāsu un citu produktu izmantošanu. Beicēšana piedāvā gandrīz tādas pašas priekšrocības kā krāsa.

Ne vienmēr ir viegli izvēlēties savam projektam piemērotu apstrādi, neatkarīgi no tā, vai ir izgatavots no koka, betona, metāla vai jebkura cita materiāla. Uzņēmums “Krāso” var palīdzēt uzlabot projekta vizuālo pievilcību un uzlabot tā aizsardzību, izstrādājot pielāgotus pārklājumus, kas pielāgoti jūsu vajadzībām un vēlamajiem rezultātiem. Sazinieties ar mums jau šodien: +371 29 104 535

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.