Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

5 ieteikumi darba meklētājiem

Pienācis laiks mainīt darbu? Ņemiet vērā dažus noderīgus padomus, kas palīdzēs īsto nodarbošanos atrast pēc iespējas ātrāk!

Izvērtējiet savas iespējas un prasības

Lai darba piedāvājumos orientēties būtu vieglāk, vispirms apdomājiet, uz kāda veida darbu pretendējat. Noteikti apdomājiet arī vēlamo atalgojumu, darba laiku un citus būtiskus kritērijus. Zinot, ko vēlaties, būs vieglāk koncentrēties uz svarīgāko.

Tomēr esat elastīgs – īpaši, ja jauns darbs vajadzīgs pēc iespējas ātrāk. Apsveriet arī darbu nozarēs, kur Jums nav iepriekšēja pieredze. Varbūt šis ir īstais laiks izmēģināt kaut ko jaunu?

Veltiet darba meklējumiem pietiekami daudz laika

Sev piemērotu darbu atradīsiet ātrāk, ja veltīsiet tam pietiekami daudz laika. Regulāri apskatiet aktuālos darba sludinājumus, sūtiet pieteikumus, gatavojaties darba intervijām – tas viss, protams, prasa daudz pūļu un laika, bet jo vairāk tajā ieguldīsiet, jo labāks būs rezultāts.

Sagatavojiet CV un motivācijas vēstuli

Ņemiet vērā, ka CV rada pirmo priekšstatu par Jums un tā saturs izšķirs to, vai pieteikumam sekos darba intervija. Tādēļ CV ir jāsagatavo īpaši rūpīgi, pievēršot uzmanību dažādām niansēm. Lai sagatavotu labu CV, noderēs CV paraugs, kas atrodams internetā.

Svarīga loma ir arī motivācijas vēstulei. Taču, atšķirībā no CV, kur var būt izmantots CV paraugs, motivācijas vēstuli ieteicams rakstīt katram pieteikumam atsevišķi. Protams, var arī iepriekš sagatavot pamattekstu, ko pēc tam mainīt un papildināt pēc vajadzības. Arī par to, kā uzrakstīt pārliecinošu motivācijas vēstuli, daudz informācijas atradīsiet šai tēmai veltītos rakstos un citos resursos.

Jautājiet draugiem un paziņām

Ja vēlaties sākt strādāt pēc iespējas ātrāk, par savu vēlmi atrast jaunu darbu informējiet arī draugus un paziņas. Iespējams, kāds no viņiem zina kādu vakanci, kas būs piemērota tieši Jums.

Sagatavojieties darba intervijām

Sagatavojieties darba intervijai jau pirms tās, Pārdomājiet savas atbildes uz iespējamiem jautājumiem, kā arī ievāciet informāciju par uzņēmumu, uz kuru plānojat doties. Tas palīdzēs mazināt mulsumu un atstāt pārliecinošu iespaidu.

Darba meklēšana mēdz būt izaicinošs un laikietilpīgs process, taču veltot tam pietiekami daudz pūļu, tas noteikti nesīs labu rezultātu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.