Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

5 labākās valodu apguves aplikācijas 2022

Ja kādreiz esi mēģinājis apgūt jaunu valodu, tad zini, ka tas nebūt nav viegli vai vienkārši. Par laimi Rīgas Menedžmenta Koledža www.mcollege.eu apkopojusi 2022. gada labākās valodu apguves aplikācijas, lai atvieglotu mācīšanos. Mums ir pieejams milzīgs skaits resursu, taču neatkarīgi no tā, cik lieliska (vai dārga) ir lietotne, valodas apguve prasa daudz praksi. Lai padarītu mācības efektīvākas vai pat jautrākas, aplūkojam piecas no labākajiem valodu apguves aplikācijām.

Duolingo
Iespējams, ka esi jau dzirdējis par šo bezmaksas lietotni, kas piedāvā 40 dažādu valodu apguvi.
Cena: Bezmaksas (ar reklāmām), taču par 6,73EUR mēnesī vari noņemt reklāmas un atbloķēt papildu prakses iespējas.

Lejuplādēt iespējams Android, iOS, Web. Lietotne tika izlaista 2011. gadā un kopš tā laika tā ir turpinājusi augt. No visām šajā sarakstā iekļautajām lietotnēm Duolingo piedāvā lielāko daļu mācību satura bez maksas. Tas apvieno klausīšanās praksi, vārdu krājuma nodarbības, gramatikas informāciju un pat runas praksi. Un, ja vien jums nav iebildumu pret dažām reklāmām, to visu var saņemt bezmaksas.

Lingvist
Fantastiska lietotne vārdu krājuma apguvei. Piedāvā 8 dažādas valodas.
Cena: 9.62EUR mēnesī pēc 14 dienu bezmaksas izmēģinājuma perioda.
Platformas: Android, iOS, Web

Daudzi valodu kursi sākumā pārāk daudz koncentrējas uz gramatiku. Un, lai gan gramatika ir svarīga, lai iemācītos runāt, vārdu krājums ir daudz svarīgāks saziņai. Lietotne sākumā iemāca visbiežāk lietotos vārdus. Mērķis ir iemācīties vārdus, kas aptver “80% ikdienas scenāriju”. Tādā veidā tu netērē savu laiku, mācoties vārdus, kurus, visticamāk, neizmantosi.

Fluent forever
Pārskats: labākā lietotne, lai iemācītos izrunāt, rakstīt un domāt citā valodā.
Cena: 9.62EUR mēnesī pēc 14 dienu bezmaksas izmēģinājuma perioda.
Platformas: Android, iOS

Fluent Forever koncentrējas uz to, lai vispirms iemācītu izrunāt un rakstīt). Tikai pēc tam, kad esat apguvis šos pamatus, jūs varat turpināt mācīties vārdu krājumu un gramatiku. Šīs pieejas pamatā ir metode, ko dibinātājs un poliglots Gabriels Vainers izstrādāja savā grāmatā Fluent Forever.

iTalki
Pārskats: lietotne, kas ļauj atrast valodas skolotājus individuālām tiešsaistes nodarbībām 150 dažādām valodām.
Cena: mainās (katrs skolotājs nosaka savu likmi).
Platformas: Android, iOS, Web

Tradicionāli dzīvās valodas nodarbības bija pārmērīgi dārgas. Taču, pateicoties interneta un video tērzēšanas platformu iespējām, individuālās nodarbības tagad ir lētākas un pieejamākas nekā jebkad agrāk.

WaniKani
Pārskats: labākā lietotne japāņu valodas lasīšanas apguvei.
Cena: aptuveni 8EUR mēnesī. Ir pieejams arī mūža abonements par vienreizēju maksājumu 287EUR. Pirmie trīs apmācības līmeņi lietotnē ir bezmaksas (bez reklāmām, laika ierobežojumiem).
Platformas: Web

WankiKani pievēršas vienam no lielākajiem izaicinājumiem japāņu valodas apguvē: lasīšanai. Japāņu valodā tiek izmantota rakstīšanas sistēma, kas atšķiras no citām, un tā ir ļoti sarežģīta un mulsinoša.

Lai cik tas viss būtu lieliski, ņem vērā, ka WaniKani nav resurss, lai iemācītos runāt japāņu valodā. Šim nolūkam var izmantot iTalki vai Duolingo (īpaši Duolingo Stories, kas koncentrējas uz klausīšanās prasmēm).

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.