Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

8 padomi, kā kopt datora ekrānu, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk

Dators ir liels ieguldījums, tādēļ, lai būtu drošs, ka veiktais pirkums atmaksājas un dators sniedz maksimālu labumu, ir svarīgi par to regulāri un pienācīgi rūpēties. Pateicoties straujai tehnoloģiju attīstībai, mūsdienās tiek ražoti arvien kvalitatīvāki datori, tomēr datora ekrāns vēl joprojām ir viena no datora trauslākajām un jutīgākajām detaļām. Pievērsiet datora ekrānam pastiprinātu uzmanību un rūpes – lūk, 8 padomi, kā kopt datora ekrānu, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk!

Regulāri notīriet datora ekrānu

Regulāra datora ekrāna tīrīšana ir vienkāršākais, tomēr tajā pašā laikā svarīgākais datora ekrāna kopšanas solis. Datora ekrānu ieteicams tīrīt katru dienu, pretējā gadījumā putekļi un traipi, īpaši pirkstu nospiedumi ”ieēdīsies’, un ar laiku tos nebūs iespējams notīrīt.

Ja vien lietotāja rokasgrāmatā nav kādu īpašu kopšanas norādījumu, datora ekrāna tīrīšanai izmantojiet mīkstu, sausu lupatiņu un pēc tam notīriet ekrānu arī ar speciālu šim mērķim paredzētu mitro salveti! Atcerieties būt uzmanīgs, jo ir ekrāni, kas viegli skrāpējas, turklāt spiediena dēļ ekrāns var arī ieplīst!

Parūpējieties par pietiekamu datora ekrāna ventilāciju

Tā kā datora darbināšanai tiek izmantota elektroenerģija, tiek izdalīts siltums, līdz ar to datora ekrānam nepieciešama ventilācija. Pirmkārt, datoru ieteicams izmantot plašā un sausā telpā, lai ekrāns varētu atdzist patstāvīgi. Otrkārt, datora tuvumā nevajadzētu novietot lielus priekšmetus, kas aiztur gaisa plūsmu. Lai siltums neuzkrātos, ik pa laikam, aptuveni reizi mēnesī notīriet monitora portus, kā arī izvēdiniet telpu, kurā dators tiek uzglabāts un izmantots!

Ik pa laikam izslēdziet datora ekrānu

Liela daļa cilvēku mēdz datoru pēc lietošanas nevis izslēgt, bet gan ”iemidzināt’, tomēr jāsaprot, ka datora ekrānam ir noteikts dzīves garums. Jo ilgāk datora ekrāns tiek turēts ieslēgts, jo mazāks kļūst tā dzīves garums, tādēļ attīstiet paradumu ik pa laikam izslēgt datora ekrānu! Tomēr tajā pašā laikā datora ekrānu nevajadzētu izslēgt pārāk bieži, pēc iespējas izvairoties no brīža, kad ierīce tiek pieslēgta enerģijas avotam un uzsilst.

Pielāgojiet datora ekrāna spilgtumu

Pārbaudiet, vai datora ekrānam nav iestatīts maksimālais spilgtuma līmenis – tas liek datoram patērēt daudz enerģijas, līdz ar to arī tādā veidā tiek samazināts ekrāna dzīves garums! Pielāgojiet datora ekrāna spilgtumu savai redzei un apkārtējai videi, tādējādi saudzējot ne tikai ierīces veiktspēju un ilgtspēju, bet arī savu veselību! Datora ekrāna spilgtumam vajadzētu būt aptuveni 40-60%.

Pielāgojiet datora ekrāna kontrastu

Pārbaudiet, vai datora ekrānam nav iestatīts arī maksimālais kontrasta līmenis!  Lai nodrošinātu augstu kontrastu, dators izmanto lielāku apstrādes jaudu, tādā veidā ar laiku datora ekrāna attēla kvalitāte var ievērojami samazināties. Protams, lai izbaudītu labāko skatīšanās pieredzi, nav aizliegts iestatīt maksimālo iespējamo kontrastu, tomēr ik pa laikam to vajadzētu samazināt.

Pārbaudiet datora ekrāna savienojumus

Pārbaudiet datora ekrāna savienojumus – tiem vajadzētu būt stabiliem, taču tajā pašā laikā brīviem, bez jebkādiem pinumiem! Pārliecinieties, ka visi datora ekrāna savienojumi ir droši, visi vadi ir labā tehniskā un vizuālā stāvoklī! Ik pa laikam, aptuveni reizi trīs mēnešos atvienojiet visus datora ekrāna savienojumus, iztīriet portus, notīriet vadu virsmas un galus!

Aizsargājiet datora ekrānu no šķidrumiem

Lai vai cik veikls Jūs būtu, var gadīties visādi, tādēļ aizsargājiet datora ekrānu no šķidrumiem! Drošības nolūkos nenovietojiet datora tuvumā dzērienus, kopšanas līdzekļus un citus šķidrumus, kuri var izlīt, tādējādi radot īssavienojuma riskus!

Aizsargājiet datora ekrānu no asiem priekšmetiem

Mūsdienu datoru ekrāni ir plānāki, līdz ar to arī jutīgāki, tādēļ nenovietojiet datora tuvumā asus priekšmetus! Asi priekšmeti tāpat kā šķidrumi var datora ekrānam radīt neatgriezeniskus bojājumus.

Viens no priekšnoteikumiem datora un tā komponenšu kvalitātei un ilgmūžībai ir uzticams pārdevējs. Plānojat iegādāties jaunu datoru vai nepieciešams kādu datora sastāvdaļu? Izvēlieties interneta veikalu 220.lv, kur plašā izvēlē pieejami datori un datoru komponentes, tai skaitā datoru monitori un videokartes jeb GPU izklaidei, mācībām un darbam! Iegādājoties to visu 220.lv, saņemsiet arī garantiju!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.